HİZMETLERİMİZ

Dolandırıcılık Olaylarını Araştırma Hizmeti

Dolandırıcılık Olaylarının Araştırılması

Dolandırıcılık davaları ile günümüzde çok yaygın halde karşılaşmaktayız. Hatta bazı kişiler bu yolsuzluğu meslek haline getirmiş bulunmaktadır. Dolandırıcılık işini yapanlar kurum, kişi, firma, müşteri ayırt etmeksizin buldukları boşluklardan, düzensizliklerden, açıklardan faydalanarak dolandırıcılık yapmaktadır. Gerek tanıdığınız kişilerin başına gelenlerden, gerekse haberlerden, yola çıkarak birçok dolandırıcılık olaylarını (fraud incidents) duyarsınız. Dolandırıcılar, kanunların detaylandırma getirmediği durumlarda ortaya çıkan açıkları değerlendirmektedir. Gün geçtikçe değişen yasaları takip etmek, her değişen yasa hakkında bilgi sahibi olabilmek ise oldukça zordur. Örneğin, mevcut yasada meydana gelen değişikliğe göre, bundan sonra karşılıksız çıkan çek sahipleri, önceki yasanın tam tersi bir şekilde, hapis cezasına maruz bırakılmayacak. Dolayısıyla da, bugüne kadar, ticari hayatın en büyük garantilerinden sayabildiğimiz çekler, artık, teminat şeklinde değerlendirilmekten çıkarılacaklar. Peki ya bu olay ticarete nasıl yansıyacak veya getirileri neler olacaktır?

Daha da önemlisi, nakit’in olmadığı, senetlerin güvence olarak görülemediği bir ortamda, elbette çek alımlarına devam edecekler. Aslında karşılıksız çek sorunları, şu an gündemde olduğu için verdiğimiz küçük bir örnek, oysaki daha pek çok farklı şekilde ve maalesef, hayatımızın her alanında karşılaşabileceğimiz dolandırıcılık çeşitleri mevcut. İzmir Dedektiflik Hizmetleri, bu gibi konularda, suiistimal edildiğiniz durumlarda, dolandırıcılık yapan kişi, kişiler ya da kurumların tespiti, dolandırıcılık faaliyetleri konularında detaylı bilgi ile delillerin elde edilmesi ve eğer bahsi geçen konuya mal ya da ürün kaybı da dahil oluyorsa, bu kayıpların da yerlerinin ortaya çıkarılmasını sağlayarak, size yardımcı olmaya devam ediyor. Tanıdığınız veya tanımadığınız kişi, kişiler veya kuruluşlar tarafından dolandırıldığınız anlarda dolandırıcıların adres ve kimlik bilgilerinin tespit edilmesi, dolandırıcıların ticari faaliyetleri konularında detaylı bilgi ve delillerin toplanması dolandırıcılığa konu olan malların bulunduğu adreslerin tespiti ve dolandırıcıların bulunduğu son adreslerinin tespit çalışmaları yapılarak elde edilen verileri müşterimize rapor halinde sunuyoruz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç