Aldatma Bilgileri

Aldatma Belirtileri

Aldatma Belirtileri

Sayın okurumuz,  öncelikle web sitemize hoşgeldiniz. Aldatma eylemi insanlık tarihinin en eski davranış biçimlerinden birisidir. Eşler evlilik birliği içerisinde hayatın gerekliliklerini yerine getirmek için zamanlarının uzun bir bölümünü birlikte geçirirler. Bu nedenle, eşler birbirlerinin değişen ruh hallerini ve şüpheli davranışlarını sezinlerler. İnsanlar evliliklerinde Türk Medeni Kanununun 185. maddesinde de açıkça belirtilen sadakat yükümlülüğü gereği doğru bir davranış olan eşe bağlı kalma ve sadakatli yaşamı ilke edinmeleri gerekirken bazen bu yaşam tarzından saparak eşlerini aldatmaktadırlar. Elbette her insan eşine çok güvenir ancak eşe duyulan güven zamanla eşler arasında kulak arkası yapılarak eşlerini aldatma yoluna gidilebiliyor. Eşlerini aldatan kişilerin bu durumu evlilik birliği içinde şüpheli davranışlar sergilemelerine yol açmaktadır. Eşlerin bu gibi durumlarda ne yapması gerektiğini öğrenmeli ve gerçekten aldatılıp aldatılmadığını tespit etmelidirler. Bunun için eşi tarafından aldatılıp aldatılmadığını tespit etmek için bazı belirtilere dikkat etmeli ve aldatılma hususunda içlerini rahatlatmalıdırlar.

Aldatma eylemini gerçekleştiren bireyler eylemlerini gerçekleştirmeden önce eylemlerini gerçekleştirdiği sırada ve sonrasında çeşitli yazılı görsel ve davranışsal ipuçları bırakmaktadırlar. Aldatılan eş aldatıldığı yönünde şüpheye düşmesi sonucunda kendi çapında yapmış olduğu çeşitli araştırmalar neticesinde eşlerinde çeşitli farklılıklar gösteren ipuçlarına ulaşırlar. Bu kişiler ulaştıkları ipuçlarını mantıklı bir şekilde değerlendirdiklerinde eşleri tarafından aldatıldıklarını büyük ölçüde anlarlar. Ancak aldatıldıklarını ispatlamalarında çok büyük zorlukla karşı karşıya kalırlar. Çünkü, eşini aldatan bir kişi yakalanma öncesi veya sonrası eşlerini aldattıklarını asla kabul etmezler. ALDATMA BELİRTİLERİ bu nedenle çok önemlidir. Aksine çocuklarının ve manevi değerlerinin üzerine hiç tereddüt etmeden yeminler ederek eşlerini aldatmadıklarına ikna etmeye çalışırlar. Bu nedenle aldatma eyleminin tespit edilmesi ve delillendirilmesi çok zor ve sabır isteyen bir iştir. Bu tespitin yapılması ve delillendirilmesi uzmanlık gerektiren ve profesyonel yardım alınması gereken bir durumdur.

Sizler aldatılıp aldatılmadığınız konusunda sürekli şüpheci olarak hayatı eşinize ve kendinize zehir etmeyin. Sizler de eşinizin normalden farklı davranışlar sergilediğini fark ettiğiniz durumlarda bazı hususlara dikkat ederek aldatılıp aldatılmadığınızı anlayabilirsiniz. Sizlerle aldatma ile ilgili buradan paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı 21 yıllık mesleki deneyimlerimizden elde edilen bilgilerdir.

Aldatma Türleri

Dünya genelinde bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmalar sonucunda insanlar arasında iki tür aldatma olduğu tespit edilmiştir. Bunlardan birincisi cinsel aldatma ikincisi duygusal aldatma olarak isimlendirilmiştir. Bu aldatma türleri incelendiğinde,

1.Cinsel Aldatma

Cinsel aldatma genelde erkeklerin tercih ettiği aldatma biçimidir. Cinsel aldatma da erkekler iş ortamında, arkadaş çevresinde, iş seyahatlerinde, barda, pavyonda, genelevde, birahanede, discoda, cafede tanıştıkları bayanlarla ücreti karşılığında veya birbirlerinden etkilendikleri için bir sefere mahsus yaşadıkları cinsel birliktelik cinsel aldatma olarak tanımlanmaktadır. Bayanlar genellikle eşlerini cinsel olarak aldatmazlar. Ancak, çalışmış oldukları iş yerlerinde yükselip kariyer sahibi olmak isteyen bayanlar patronlarıyla, müdürleri ve yöneticileriyle kendi menfaatleri için cinsel birliktelik yaşamaktadırlar. Ayrıca eşi tarafından aldatılan bayanlar eşlerinden intikam almak için eşlerinin cinsel yönden kendilerini tatmin etmedikleri durumlarda cinsel yönden tatmin olmak için de eşlerini aldatırlar. Cinsel aldatmada taraflar sadece yatakta cinsellik paylaşırlar. Başka herhangi bir paylaşım olmadığı için dışarıda görüşme, buluşma olmaz. Bu nedenle, cinsel aldatmanın tespit edilmesi oldukça zor bir durumdur.

2.Duygusal Aldatma

Duygusal aldatma genelde bayanların tercih ettiği bir aldatma biçimidir. Ancak erkekler de eşlerini duygusal olarak aldatmaktadırlar. İnsanlar eşlerini yoğun bir şekilde duygusal olarak aldatmaktadır. İnsanlar arasında karşı cinsle birden oluşan elektriklenme kısa bir sürede aşka dönüşerek insanların gözünü kör etmektedir. Duygusal olarak eşlerini aldatan kişiler zamanla yakayı ele vererek eşlerine yakalanmaktadırlar. Duygusal aldatma da yatakta paylaşılan cinselliğin haricinde zaman, para ve en önemlisi duygular paylaşılmaktadır ve bu durum devamlı tekrar etmektedir. Eşini duygusal olarak aldatan bir kişi yukarıda belirtmiş olduğumuz değerleri eşlerinden ve varsa çocuklarından çalarlar. Duygusal aldatma da taraflar sık sık görüşme konuşma birlikte zaman geçirme ihtiyacı hissetmektedir. Duygusal olarak eşini aldatan kişiler aldatma eylemlerinin gayri ahlaki bir eylem olduğunu ve bu eylemlerinin toplumda kabul görmediğini çok iyi bildikleri için eylemlerini saklama gizleme ihtiyacı hissederler. Bu nedenle eşlerini duygusal olarak aldatan kişilerde belirgin davranış bozuklukları görülmektedir. Eşlerini sıkı bir gözlem altına alan kişiler eğer aldatılıyor ise bunu kısa sürede eşlerin davranışlarından çözümlerler.

Aldatma Araştırma Şekli

Eşi tarafından aldatıldığını düşünen kişiler aldatıldığı yönünde bazı şüpheler duyduğunda bu şüphelerinden eşi dâhil hiç kimseye bahsetmeyerek eşindeki bazı kalıtımsal ve değişken belirtileri dikkatle gözlemlemeli, incelemeli ve dikkat çekmeden derinlemesine araştırmalıdır. Eşinin aldatma eylemini öğrenen kişi bu durumu elle tutulur gözle görülür kesin inandırıcı delillerle (video kaydı fotoğraf ve benzeri) ispatlamadan eşiyle kesinlikle paylaşmamalıdır. Aldatma eylemini geçekleştiren kişiler sevgilileriyle sevişirken alt alta üst üste yakalansalar dahi aldatma eylemlerini kesinlikle kabul etmezler. Eşlerini aldatan kişiler aldatma eylemlerini öğrenen eşlerine varsa çocuklarının üzerine, kutsal kitabımız üzerine ve tüm değer verip sevdikleri üzerine hiç çekinmeden yalan yere yemin ederler. Kendilerini sürekli haklı görerek üste çıkma çabası içerisine girerler. Bu nedenle eşin aldatma eylemi delillendirmelik, bu eylemden hiç kimseye bahsetmemek ileride maddi ve manevi zarara uğramamak için son derece önemlidir.    

Aldatma Belirtilerinin Farkları

Aldatma yönünde kuvvetli şüphe oluşturan bu belirtiler her iki cinste bazı konularda ortaklık gösterse de birçok konuda aldatma belirtileri erkeklerde ve bayanlarda farklılıklar göstermektedir.  Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. 25 yıllık eş takibi ve sadakat araştırması konularında vermiş olduğumuz hizmetler neticesinde aldatma eyleminin tespit edilmesini sağlayacak birçok ipucu ile karşılaştık. Karşılaşmış olduğumuz bu ipuçlarını uzun yıllar derleyerek siz değerli misafirlerimizin bilgisine sunuyoruz. Aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz aldatma eyleminin tespiti sağlayacak ipuçları dikkatlice incelendiğinde sizlerde eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını çok kolay anlayabilirsiniz. Bu ipuçlarını detaylı bir şekilde siz değerli misafirlerimizle aşağıda sunuyoruz.

Erkeklerin Aldatma Belirtileri

Eşini aldatan bir erkek konuşması hal ve hareketleriyle kendini çok çabuk ele vermektedir. İyi bir gözlemci ve ince ama basit ayrıntılara dikkat eden eş eşinin hal ve hareketlerini gözlemleyerek aldatıldığını çok kolay anlayabilir. Eşlerini aldatan erkeklerde önemli belirgin değişiklikler gözlemlenmektedir. Bunların başında erkeğin sevgilisi ile yaşadığı ilişki evlilik seviyesine geldiğinde eşini gözden çıkarması gelmektedir. Eşinden boşanarak sevgilisi ile evlenme kararı alan erkeklerin bir kısmı almış oldukları boşanma kararlarını eşlerine direk söylerken büyük bir çoğunluk almış oldukları boşanma kararını eşlerine direk söyleyemezler. Büyük çoğunluktaki gruptaki erkekler eşlerine yalnız kalmaya ihtiyacım var, biraz uzaklaşalım çok bunaldım, beni çok sıkıyorsun, ben artık yapamıyorum, bu kadar üzerime gelme, beni çok üzüyorsun, borçlarım çok, işlerim iyi gitmiyor, kredi çekmem gerek, eve icra gelecek, evli kalırsak her şeyimizi kaybedeceğiz gibi konuşmalar yaparlar. Yaptıkları bu konuşmaları biraz daha ileriye taşıyarak eşlerinin de bu durumdan zarar göreceğinden bahsederek evli kalmaları durumunda eşlerinin de çok üzüleceği yalanını söyleyerek lafı evlilik birliğinin bitmesine yani boşanmaya getirirler. Evlilik birliği içerisinde eşinin evli kalmaları durumunda zarar göreceği havası oluşturan eş eşinin zarar görmesini istemediğini ileri sürerek sonunda boşanma kararı aldıklarını eşine söyler. Uzun yorucu ve üzücü bir dönemin sonunda eşinden olmazsa boşanalım, boşanmak en doğrusu, boşanmaz ise kurtulamayız gibi ve benzeri konuşmalar duyan eş eşine boşanmak istemediğini söylediğinde eşinden maddi manevi ve psikolojik baskı hatta bazı durumlarda cebir şiddet görürler. Eşlerini aldatan erkeklerin büyük çoğunluğunda gözle görülebilen büyük değişiklikler gözlenmektedir. Bu eşler kendilerini sevgililerine beğendirmek için fiziksel görünümlerini sosyal yaşantılarını ve çevrelerini değiştirmek isterler. Örneğin; spor yaparak göbeğini eritmek estetik cerraha giderek kırışıklıklarının giderilmesi sağlamak vücutlarının çeşitli bölgelerindeki kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon yaptırırlar. Fiziki değişmek göze hoş görünmek için yağ aldırma operasyonları yaptırırlar. Vücutlarının herhangi bir yerinde ben, leke, kalıcı yara, siğil, et beni vb. fiziki görünümün düzelmesi için ufak çaplı operasyon yaptırırlar. Kimi zaman ciddi burun iriliğinde burun küçültme, saç ektirme, kulak eğriliklerinde kulak düzelttirme, gibi çeşitli operasyonlar yaptırırlar. Sevgilileri istediği veya yakışıklı görünmek için kaşlarını aldırırlar. Yüzündeki fazla kıllardan kurtulmak için sir yaptırırlar.

Eşini aldatan erkekler saç modellerini değiştirirler. Saçlarını boyatırlar, top sakal bırakırlar, çok sık traş olurlar, eve geldiklerinde zamansız iç çamaşırı değişikliği yaparlar. Sevgilileriyle çok sık cinsel birliktelik yaşayan erkeklerin bazıları aceleyle iç çamaşırlarını ters giyerler. Bazen eve değişik iç çamaşırlarıyla gelirler. Eve geldiklerinde zamansız banyo yaparlar, eşlerini aldatan erkeklerin büyük çoğunluğunda kendilerini sevgililerine beğendirmek için markalı kıyafet merakı başlar. Bu nedenle çok sık yeni kıyafet alırlar, yaşlarının gereğinden fazla abartılı kıyafette ve kıyafette iyi markalara düşkün olmaya başlarlar. Aldatan erkeklerin büyük çoğunluğu varsa otomobilleriyle yakından ilgilenirler. Otomobili olan erkekler hem evden çıkma bahanesi ile hem de sevgililerine temiz ve bakımlı bir insan olduklarını göstermek için otomobillerini çok sık yıkatırlar. Araç içi kokular ve çeşitli aksesuarlar alırlar. Maddi imkânları elverdiğince otomobillerini değiştirirler veya araç kiralarlar. Eşlerini aldatan erkeklerin harcamalarında büyük artışlar olmaya başlar. Bu nedenle eşlerinden gelirlerini saklamaya başlayarak para gizlerler. Eşlerinden habersiz kredi çekerler ve kredi kartı çıkartırlar. Sevgilisi ile arası açık tartışmış olan veya sevgilisi ile görüşemeyen erkekler genelde çok sinirli olurlar ve evde adeta terör estirirler onlar için her şey sorun olmaya başlar. Eşiniz size olduğundan daha yumuşak ve kibar davranır. Normalde çok yumuşak bir mizaca sahip ise de sertleşerek sizin kalbinizi kırmaktan adeta zevk alırlar. Eşlerini aldatan erkekler eşlerine karşı saygılarını yitirdikleri için gereksiz yere eşlerini kırarak devamlı saldırgan bir tutum içerisinde olurlar. Geçmişte eşlerini hiç eleştirmeyen erkekler son zamanlarda her fırsatta eşlerini olumsuz yönde eleştirirler. Eşlerini aldatan erkekler normalde elleri açık bolken cimrilik yaparak eşlerine daha az para harcıyor ve harçlıklarını kısıyor ise veya çok cimri elleri sıkı iken birden değişerek eşlerinin daha az para harcamalarını istiyorlarsa bu durumlarda aldatma nedenlerinden sayılabilir. Eşlerini aldatan erkeklerin ceplerinde çanta ve cüzdanlarında prezervatif, cinsel gücü artırıcı haplar bulunur bunları siz gördüğünüzde bir arkadaşına ait olduğunu söylerler. Eşlerini aldatan erkeklerin büyük çoğunluğu cinsel güçlerinin formda olması için yemelerine ve içmelerine çok dikkat etmeye başlarlar. Cinsel güç artırıcı besinlere ve katkı maddelerine ilgi duyarlar. Enerji ihtiyaçlarını karşılamak için tatlı tüketimini artırırlar. Sigara ve alkol kullanmayan erkeklerin büyük bir çoğunluğu sevgilileri kullandığı için kendileri de sigara ve alkol kullanmaya başlarlar. Bazı durumlarda aldatan erkeğin sevgilisi uyuşturucu madde kullanıyorsa erkekte sevgilisine ayak uydurmak için uyuşturucu madde kullanmaya başlayabilir. Eşlerini aldatan erkekler çok sevdiği ve yoğun ilgilendiği çocuklarıyla ve eşleriyle eskisi gibi ilgilenmezler. Çocuk isteyen erkek bu kararından vazgeçerek çocuk sahibi olmak istemezler. Eşlerini aldatan erkeklerin büyük bir çoğunluğu sevgilileriyle daha fazla vakit geçirmek için işlerini buna alet ederler. Bu nedenle kendilerinin devamlı iş seyahatleri olur iş yerinde işleri uzar zamansız mesai kalırlar.

Eşlerini aldatan erkekler evden çıkabilmek için sizin tanımadığınız yeni arkadaşlar türetir ve bu arkadaşlarıyla balık tutma spor yapma oyun oynama sohbet etme gibi bahaneleriyle evden uzaklaşarak sevgilileriyle buluşurlar. Eşlerini aldatan erkeklerin eşlerine söyledikleri ufak tefek yalanların sayısı artar kendilerine yeni hobiler bulduklarını söyleyerek dama satranç dans ve benzeri yabancı dil öğrenme kurslarına gittiklerini söyleyerek sevgilileriyle buluşurlar.

Kadınların Aldatma Belirtileri

Tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de bazı kadınlar eşlerini aldatmaktadır. Ancak ülkemizde yaşayan kadınların büyük çoğunluğu eşlerini çok kolay aldatmazlar. Eşini aldatmaya karar veren kadınların büyük çoğunluğu eşlerini duygusal olarak aldatmaktadır. Ülkemizde yaşayan kadınlar genelde bir erkeğe âşık olduktan sonra eşlerini aldatırlar. Aldatan kadınların büyük çoğunluğu eşlerin kendilerini aldattığı için eşlerinden boşanmakta. Ancak bir kısmı da aldatılmanın acısıyla eşleri aldatmaktadırlar. Ancak eşlerini aldatan kadınların eşlerini aldatmak için başka nedenleri de olmaktadır. Eşlerini aldatan kadınlar Aldatma eylemlerini gerçekleştirmeden önce sevgilileriyle flört dönemi yaşarlar. Kadınların aldatması olayına ülkemizde erkekler tarafından çok büyük tepkiler verildiği için kadınlar bastırılmış duygularının mümkün olduğu kadar saklama ihtiyacı hissederler. Ancak nihayetinde eşlerini şu veya bu sebeple aldatırlar. Aldatan kadının tespiti oldukça zordur. Kadınlar erkeklere oranla aldatma eylemlerini büyük bir dikkat ve gizlilik içerisinde gerçekleştirirler. Bu nedenle kadınların aldatma eylemlerini tespit etmek oldukça zordur. Eşlerini aldatan kadınlar sevgilisine âşık olduklarında gözleri sevgililerinden başka hiç kimseyi görmez. Ancak, yine de temkini elden bırakmayarak çok dikkatli davranış sergilerler. Eşlerini aldatan kadınlar genellikle eşleri tarafından zamanla ihmal edilen kendilerine karşı ilgi ve alaka azaldığı dönemlerde kendileriyle yakından ilgilenen erkeklerle eşlerini aldatırlar. Eşlerini aldatan kadınlar kendilerini sevgililerine beğendirmek için işe öncelikle fiziki değişimlerle başlarlar. Bunların başında fazla kilolarından, selüloitlerinden, sarkan ve kırışan uzuvlarından kurtulmak gelir. Bazı durumlarda meme büyütme, meme küçültme, meme gerdirme ve meme dikleştirme operasyonları yaptırırlar. Maddi imkânı ve olanağı olan bayanlar çeşitli vajina şekillendirme estetiği, vajina daralttırma operasyonları yaptırırlar. İmkânlar dâhilinde her fırsatta lazer epilasyon merkezlerine giderek koltuk altı ve genital bölgelerinin tüylerinden kalıcı kurtulmak için seanslara katılırlar. Eşlerini aldatan kadınlar çok sık kuaföre giderek saçlarına fön çektirirler, kaşlarını ve bıyıklarını aldırırlar, sık sık saçlarını boyatırlar, saç modeli değişikliğine giderler. Sevgililerinin istedikleri saç rengine saçlarını boyattıkları için saç boyası renklerinde değişiklik olur. Kaliteli parfüm, deodorant, ter giderici, koltuk altı stick, yüz el ve vücut bakım kremleri losyonları ve kaliteli bakım ürünlerini çok sık satın alırlar. Eşlerini aldatan kadınlar çok sık alışverişe çıkarak kendilerine yeni tarz modaya uygun, modern kıyafetler alırlar. Kıyafet markalarına ilgileri artar. Modayı yakından takip etmeye başlarlar. İç çamaşırlarına aşırı önem gösterirler. Dantelli, tül, dekolte, transparan, fantezi iç çamaşırlarına ilgi duyarlar. Her fırsatta bu tarz iç çamaşırlar alırlar.

Eşlerini aldatan kadınlar ufak yalanlar söylemeye başlarlar. Yıllarca olmayan arkadaşları birden hayatlarına girer ve her fırsatta eşlerine bu arkadaşlarıyla vakit geçirdiklerini söyleyerek bunu eve geç gelme bahanesi yaparlar. Her fırsatta evden uzaklaşmak için çeşitli yalanlar ve bahaneler üretirler. Eşiyle birlikte oldukları çeşitli ortamlarda eşlerini üzmek, kırmak, sıkmak ve küçük düşürmek için ellerinden geleni yaparlar. Eşlerine karşı devamlı olumsuz eleştiriler yöneltirler. Eşleriyle ve varsa çocuklarıyla vakit geçirmek istemezler. Eşlerine ve varsa çocuklarına karşı ilgi ve alakaları azalır. Ev işleriyle eskisi gibi yakından ilgilenmezler. Eşlerini aldatan kadınlar genelde evlerinde yemek yapmazlar, temizlik yapmak istemezler bulaşık yıkamazlar, kıyafet ve benzeri şeyleri ütülemez, eşleri ve varsa çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılamazlar. Ancak bazı durumlarda eşlerini aldatan kadınlar eşlerinden izin alabilmek için veya eşlerinin kendilerinden şüphelendiğini anladıklarında eşlerine karşı göstermelik olarak çok iyi davranırlar. Kısa bir süreliğine eşlerinin her isteğini yerine getirirler. Hatta eşleri istemese dahi istekliymiş gibi davranarak eşleriyle cinsel birliktelik yaşamak istediklerini belirtirler. Kendi rızalarıyla veya eşlerinin aşırı isteği veya zorlamasıyla yaşadıkları cinsel birliktelikte eşlerine karşı eskisi kadar istekli ve samimi davranmazlar. Cinsel manada mümkün olduğunca eşlerinden kaçarlar. Her zaman sinirli bir yapıya sahip olup her fırsatta eşleri ile her konuda ters düşerek eşlerini gereksiz yere kırıp üzerler ve kendilerini hep haklı görerek bu durumdan kendi iç dünyalarında büyük zevk alırlar. Eşlerini aldatan bayanların büyük çoğunluğu devamlı mutsuz olduklarından ve eşlerinden şikâyetçi olurlar. Eşleri yumuşak bir yapıya sahip iken sertleşerek eşini azarlıyorsa veya sert bir yapıya sahip iken gün içerisinde eşine olduğundan daha yumuşak ve kibar davranıyorsa bu durumda aldatma konusunda şüpheli davranışlardandır. Eşlerini aldatan kadınlar eşlerinin maddi gelirlerini artık düşünmezler her fırsatta daha çok para ister ve daha çok para harcarlar. Kafalarında boşanma planları yaparken bir yandan da eşlerinden ev, araba ve para koparma planlarını da yapmaktan geri kalmazlar. Eşlerini aldatan kadınlar sevgilileriyle her gün haberleşme ihtiyacı hissederler. Bu kendilerine güven hissi vermektedir. Bu eylemlerini eşlerinden gizli yaptıkları için yakalanmaktan çok korkarlar. Eşlerini aldatan kadınlar sevgilileri ile cinsel birliktelik yaşadıklarında zamanla eşlerinden boşanma kararı alırlar. Aldıkları bu kararda sevgililerinin rolü çok büyük olur. Eşinden boşanma kararı alan kadınlar eşlerine çok sıkıldıklarını, psikolojik rahatsızlıklarının olduklarını, biraz yalnız kalmaya ihtiyaçları olduklarını, kısa bir süreliğine tatile çıkmak istediklerini veya denedik olmuyor, boşanalım, sonra yine evleniriz gibi kelimeler sarf etmeye başlarlar. Eşlerini aldatan kadınlar eşlerinin duygu ve düşüncelerini erkeklere oranla çok daha iyi tespit edebildikleri için gayri ahlâkî davranış biçimi olan aldatma eylemlerini çok iyi gizlerler veya gizlemeye çalışırlar.  Bu nedenle kadınların aldatmalarını tespit etmek oldukça zordur.

Ortak Aldatma Belirtileri

Cep Telefonuna Şifre Koyma Telefonu Saklama

Eşini aldatan kişiler sevgilileriyle gün içerisinde çok sık haberleştikleri ve bunu eşlerinden gizli yaptıkları için cep telefonlarına tuş kilidi şifresi güvenlik şifresi ve benzer şifreleme yöntemleri kullanarak eşlerine yakalanmamak için güvenlik tedbirlerini alırlar. Eşini aldatan bir kişi cep telefonunu devamlı eşlerinden kaçırarak cep telefonunu eşlerine göstermek istemezler. Cep telefonlarını eşleriyle birlikteyken sessiz konumuna alırlar. Cep telefonlarını kesinlikle yanlarından ayırmazlar. Evin her bölümünde banyoya, wc’ ye dahi giderken cep telefonlarını da yanına alırlar. Uyurken dahi cep telefonlarını yastık altında veya komedin çekmecesinde saklarlar. Kendilerine eşlerinden habersiz yeni cep telefonu ve cep telefonu numarası alarak bu durumu eşlerinden hep saklarlar. Sevgililerinden zamansız bir telefon gelmesi durumunda yanlış numara, öyle birisi yok, şuan müsait değilim veya ben sizi daha sonra ararım gibi klişe cevaplar vererek cep telefonunu hemen kapatırlar. Genelde sevgililerini cep telefonlarına erkek ismiyle kaydederler.  Cep telefonunda arama kayıtlarını mesaj kayıtlarını ve cevapsız listesini sık sık silerler. Bilgisayarda yaptıkları yazışmaları ve bilgisayarda geçmişte girilen web sitelerin kayıtlı olduğu bilgisayar geçmişini temizlerler. Genelde eşleri eve iken cep telefonlarını şarjı bitti, devamlı kapanıyor, telefonda bir sorun var gibi yalanlarla kapalı tutma çabası içerisindedirler. Sevgililerini cep telefonlarına genelde bayan ismiyle kaydederler. Eşlerini aldatan bayanlar sevgilileriyle görüşemedikleri zamanlarda iletişimlerini koparmamak için evde bilgisayar ve internet yoksa öncelikle eşlerine eve sıklıkları gerekçesiyle bilgisayar satın aldırırlar. Daha sonraları ise bilgisayar başında internette sosyal paylaşım sitelerinden (facebook, instagram. twitter) , gibi sitelerde sevgilileri ile sohbet ederler. İnternet iletişimini cep telefonundan sağlayan eşler ise cep telefonu üzerinden internete bağlanmak suretiyle whatsapp, viber, line, wechat, skype vb. telefon uygulamalarını kullanarak sevgilileriyle haberleşirler. Buda kendilerinin uzun süre bilgisayar başında kalmalarını veya cep telefonlarını ellerinden düşürmemelerine neden olmaktadır.

Sevgililer Arası Haberleşme

Eşlerini aldatan kişiler fırsat buldukça sevgilileriyle yüz yüze görüşmektedirler. Eşlerini aldatan kişiler sevgilileriyle yüz yüze görüşemediği dönemlerde iletişimlerini koparmamak için çeşitli elektronik haberleşme cihazlarını kullanarak iletişimlerini sağlamaktadırlar. Bu cihazların başında öncelikle cep telefonu ve sonrasında her türlü tablet ve bilgisayarlar gelmektedir. Eşlerini aldatan kişiler sevgilileriyle haberleşmek için cep telefonu veya bilgisayarları başında internete girerek sosyal paylaşım sitelerinde (facebook, instagram, twitter) , internet iletişimini cep telefonundan sağlayan eşler ise cep telefonu üzerinden internete bağlanmak suretiyle whatsapp, viber, line, wechat, Skype vb. telefon uygulamalarını kullanarak sevgilileriyle haberleşirler. Bu durum kendilerinin uzun süre bilgisayar başında kalmalarını veya cep telefonlarını ellerinden düşürmemelerine neden olmaktadır.

Cinsel Birliktelikte Çıkan Sorunlar

Eşlerini aldatan erkekler ve bayanlar eşleriyle cinsel birliktelik yaşamak istemezler. Eşlerinin zorlamasıyla cinsel birliktelik yaşasalar bile yaşanılan cinsel birlikteliklerin sayılarında ciddi düşüş olmaktadır. Ayrıca yaşadıkları cinsel birlikteliğin kalitesi düşmekte yatakta geçirilen zamanın kısalmaktadır. Sevgililerine eşleriyle cinsel birliktelik yaşamama sözü veren eşler cinsel birliktelik yaşamamak için eşleriyle yataklarını ayırırlar. Ayrı ayrı odalarda uyumak isterler. Eşleriyle cinsel birliktelik yaşamak istemeyen kadınlar eşlerine sürekli hasta olduklarını söylerler. Erkekler ise eşlerine sürekli yorgun uykusuz ve işlerinin yoğunluğunu dile getirerek eşleriyle cinsel birliktelik yaşamaktan kaçınırlar.

Ayrı Yaşama Kararı

Eşler sevgilileriyle günün her anını birlikte geçirmek ve bu durumu eşlerinden gizlemek için eşlerinden ayrı yaşama kararı alırlar. Eşlerinden ayrı kararı alan kişiler bu durumu eşlerine anlatmak ve eşlerini ikna etmek için çok farklı yalanlara başvururlar. Bu yalanların başında psikolojilerinin çok bozulduğu, yalnız kalmaya ihtiyacı olduğu, çok mutsuz olduğu, yalnız kaldığında kendisini iyi hissedeceği, bir süre yalnız kalması durumunda her şeyin düzeleceği gibi çeşitli yalanlar söyleyerek eşlerini yalnız yaşamaya ikna etmektedirler. Bu nedenle ortada herhangi bir ciddi sorun yokken yalnız yaşama kararı alan eşlerin almış oldukları yalnız yaşama kararı aldatma belirtisi olma ihtimali çok yüksektir.

Boşanma Kararı Alınması

Eşini aldatan kişi sevgilisi ile evlenmeye karar verdiyse eşinden anlaşmalı olarak boşanmak ister. Çünkü yürürlükteki mevcut yasalara göre çekişmeli açılan bir boşanma davası mahkemelerin yoğunluğuna göre genelde istisnaiyi bir durum olmadıkça en erken 6 ay ile en geç 3 sene içinde gerçekleşmektedir. Boşanma gerçekleştiğinde mahkemenin verdiği karara tarafların birinin itiraz etmesi durumunda boşanma dava dosyası davanın görüldüğü mahkeme tarafından incelenmek üzere ilgili Yargıtay dairesine gönderilir. İlgili Yargıtay dairesinin boşanma dosyasını inceleme süresi genelde en az 6 ila 1,5 yıllık arasında sürmektedir ve boşanma kararı ilgili Yargıtay dairesince de onaylanmadıkça taraflar arasında boşanma gerçekleşmez.  Bu nedenle eşinden kanuni olarak boşanamayan eş hala evli sayılacağından eşinden anlaşmalı boşanmaktan başka şansı kalmamakta ve eşine karşı devamlı anlaşmalı boşanma hususunda baskı uygulamaktadır. Anlaşmalı olarak boşanma 1 ila 1 hafta arasında gerçekleşmektedir. Eşler anlaşmalı boşanma sonunda mahkemeden gerekçeli karar çıktıktan sonra mahkeme kaleminde kararı tebliğ alırlarken her iki tarafın mahkemeye hitaben yazılmış olan Yargıtay a temyiz etme hakkından feragat ettiklerini belirten birer dilekçe vermeleri neticesinde anlaşmalı boşanma kesinleşmiş olacağından eşini aldatan tarafın sevgilisi ile evlenmesinin önü de açılmış olmaktadır.

Facebook Twitter Kapatma Dondurma

Eşini karşı cinsle aldatan eşler yakalanacağını veya yakalandığını hissettiklerinde acil olarak hızlı bir şekilde facebook, instagram, twitter, whatsapp, viber, line, wechat, Skype gibi haberleşme ve sosyal paylaşım sitelerinin de ki hesaplarını hemen dondurarak veya kapatarak önlem almaya çalışırlar. Hatta bu durumu daha ileri götüren kişiler bir süreliğine cep telefonlarını dahi kapatarak cep telefonu kullanmak istemezler.

Aldatma Eyleminin Savunmasında Sık Söylenen Yalanlar

Aldatma eylemini gerçekleştiren kişiler yakalandıklarında eşlerine bir dizi yalanlar söylerler. Bu yalanlar çok inandırıcı olmasa da yapacak başka bir şeyleri olmadığı için yalan yere yemin etme ve çeşitli yalanlar söyleme ihtiyacı hissederler. Bu yalanların bir kısmını şöyle sıralayabiliriz.

Sen bizi yanlış anladın

Biz iş yemeğindeydik

Özel bir konuyu konuşuyorduk

Onun sorunları çok fazla biraz dertleştik

O benim kardeşim yerinde

O benim abim yerinde

O benim babam yaşında

O benim çocuğum yaşında

Sen nasıl bana böyle bir yakıştırma yaparsın

Bana iftira atıyorsun

Bu durumu açıklayabilirim

Beni buna sen ittin

Çok mutsuzdum

Çok yalnızdım

Aramızda cinsellik olmadı

O beni daha iyi anlıyor

O bana çok iyi davranıyor

Şeklinde yalanlar söyleyerek eşlerini ikna etmeye çalışırlar. Yalan söyleyerek savunmaya geçen bu kişiler kendilerinin aldatma eylemini gerçekleştirmedikleri yönünde çeşitli yalanlar söyleyerek kendilerini hem üste çıkarma hem de haklı olma çabası içerisinde olurlar.

Önemli Uyarılar

Yukarıda sizlerle paylaşılan hususların bir veya bir kaçının eşinizde olması aldatıldığınız anlamına gelmez. Eşinizin iş aile akraba arkadaş çevrelerinde yaşadığı bazı olumsuzluklar ve olumluluklar durumunda da yukarıda belirtilen hususların bir veya bir kaçı eşinizde bulunabilir bu nedenle eşiniz tarafından aldatıldığınız yönünde şüpheleriniz olursa bu durumu iyice araştırıp tam emin olmadan eşinizin sizi aldattığı yönünde yorumlayarak evliliğinizi çıkmaza sokmayın. Eşlerini aldatan erkekler ve kadınlar sevgilileri ile alt alta üst üste yakalansalar bile aldattıklarını kesinlikle kabul etmezler. Eşlerini aldatmadıkları yönünde çocuklarının ve kutsal kitabımızın üzerine yemin ederek her fırsatta eşlerini aldatmadıkları yönünde savunma yaparlar. Bu nedenle aldatıldığınızı düşünüyorsanız ve bu yönde elinizde bazı ipuçları varsa bu durum kesinlik kazanana kadar bundan kesinlikle eşinize bahsetmemelisiniz.  Eşinizle sizi aldatıp aldatmadığı hususunda kesinlikle tartışmayın eşinizden aldatıldığınız yönünde şüphelendiğinizi kesinlikle en yakınlarınızla bile paylaşmayın. Eşinizin sizi aldattığı kişi en yakınınızda olan birisi olabilir. Öyle olmasa bile eşinizden şüphelendiğinizi söylediğiniz kişi yuvanız dağılmasın düşüncesi ile kendisi ile paylaştıklarınızı eşinize anlatabilir. Buda sizi aldatan eşinizin size yakalanmaması için gerekli önlemler almasını sağlar. Bu nedenle aldatma eyleminin ispatı hem çok zor hem de meşakkatli bir iştir. Aldatıldığını düşünen veya aldatıldığından emin olan ancak aldatıldığını deliller ile ispatlamak isteyen kişiler araştırmalarını çok gizli bir şekilde yapmalı ve eşlerinin kendilerini aldatma yönünde şüpheye düşenler eşler şüphelerini ispatlayacak delillerini elde edinceye kadar şüphelerini ne eşlerine nede başka şahıslarla kesinlikle paylaşmamalıdırlar. Aldatılmak insana tarifsiz acılar yaşatmaktadır. Aldatılan insanlar yeterince uyku uyumazlar dengeli beslenmezler çok yüksek moral bozukluğu yaşadıkları için bu durumdan ruh halleri de olumsuz yönde etkilenir. Bu durumlarda kendilerinin ciddi derecede hastalanmalarına yol açabilir. Aldatıldığını düşünen ve aldatıldığından emin olan kişilere kesinlikle uzman psikiyatri desteği almaları konusunda kendilerini uyarıyoruz.

 Aldatılmamanız dileklerimizle her şey gönlünüzce olsun.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç