HİZMETLERİMİZ

Kurumsal Araştırma Hizmeti

Kurumsal Araştırma

Özel dedektiflik hizmetleri iki kısıma ayrılmaktadır. Bu kısımlardan birincisi kurumsal dedektiflik hizmetleridir,  ikincisi ise bireysel dedektiflik hizmetleridir. Dedektiflik hizmetlerinin böyle iki yapıya ayrılmasına neden olarak hizmet verilen alanlardaki farklılıklardır.  Hukuki kurallara göre özel kişi ya da tüzel kişi kavramlarının ne anlama geldiklerini açıklamaya çalışalım. Özel kişi demek,  toplumda bir yeri olan veya bir görevi olan bireylerden her birisidir. Kısacası özel kişiler bir araya gelerek toplumu oluştururlar. Tüzel kişi demek topluma hizmet etmek amacıyla kurulmuş  şirket, dernek ya da vakıf gibi kuruluşları tanımlamak için kullanılan hukuki bir terimdir. Bu aşamada dedektiflik hizmetlerinin neden iki kısma ayrıldığı anlaşılabilir. Özel kişilere dedektiflik hizmetleri sunan kısma bireysel dedektiflik, tüzel kişilere dedektiflik hizmetleri sunan kısma da kurumsal dedektiflik hizmetleri denmektedir. Özel ve tüzel kişiler farklı alanlarda dedektiflik hizmetlerine ihtiyaç duyabildikleri için dedektiflik hizmetlerinde bu şekilde bir görev paylaşımı yapılmıştır. Şimdi iki ana guruba ayrılan bu başlıkları inceleyelim.

İlk olarak özel kişilere sunulan bireysel dedektiflik hizmetlerinden bahsedelim. Özel kişilere sunulacak dedektiflik hizmetleri “ bireysel dedektiflik hizmetleri “ adını almaktadır. Bu sınıfa sunulan dedektiflik hizmetleri arasında kişinin özel hayatında yer alan konulara dair hizmetler yer almaktadır. Asıl konumuz olan ikinci guruba yani tüzel kişilere sunulan dedektiflik hizmetleri “kurumsal dedektiflik“ adını alır. Kurumsal dedektiflik hizmetleri (Services of corporate detectives) marka ya da patent sahteciliğini belirleme, ticari ilişki kuracak kurumların personel ve piyasa bilgilerini araştırma, yapılacak yatırımlar öncesi gerekli piyasa araştırmalarını yapmak gibi konularda hizmet sunar.  Küçük, orta ya da büyük ölçekli işletmelerin gelişen teknolojik imkanlar ile daha geniş kitlelere ulaşabilme gibi bir imkanları vardır ancak yanlış izlenecek politikalarla ( reklam ve pazarlama gibi ) istenenenin tam aksi sonuçlar alınabilir.

Bu aşamada İzmir Dedektiflik Hizmetleri olarak müşterilerimizin ulusal ya da uluslar arası pazarlarda en iyi ticari faaliyetlerde bulunmalarını sağlayacak uzman analistlere ve profesyonel danışmanlara sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Gelişen dünyada firmalar profesyonel ekiplerle büyümeyi, gelişmeyi, ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflemektedir. Bu hedeflerine emin adımlarla ilerlerken karşılaştıkları olumsuzluklarla mücadele ederken son yıllarda şirketlerin en büyük yardımcısı özel dedektiflik büroları olmaktadır. Özel dedektiflik büroları şirketlere özel çalışmalar sunarak şirketlerin ticari faaliyetlerinde piyasa araştırmalar yaparak şirketlerin piyasadaki gözü olmaktadır. Şirketlerin bayii ve acentelerini araştırma hizmetlerini izleme görevini de titizlik ve gizlilikle yerine getirmektedir. Şirketlerin marka ve patent sahteciliği tespiti ve sonuçlandırılması konularının takibi ile ticari uyuşmazlıklarla ilgili konular hakkında araştırma yapıp delil toplamaktadır. Ticari yatırımlarla ilgili ulusal veya uluslararası piyasa araştırmaları yaparak daha sağlıklı, doğru ve güvenilir yatırım kararları alınmasını sağlamaktadır. Şirketlerin personel alımlarında ve personel araştırma konularında da üzerine düşen görevi başarı ile yerine getiren Özel dedektiflik büroları kurumsal alanlarda da hizmet vererek şirketlerin piyasadaki gözü kulağı konumundadır.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç