Aldatma Bilgileri

Aldatılan Eşin Yapması Gerekenler

Aldatılan Eşin Yapması Gerekenler

Teknolojinin gelişmesi ve iş hayatının farklı bir yapıya kavuşmasının ardından toplumsal iletişim de ileri bir boyuta taşınmıştır. Özellikle internetin gelişmesi ve hemen hemen her eve ulaşması, kadın-erkek iletişiminin de çok kolay gerçekleşmesine olanak tanımıştır. Böylelikle toplumda çiftler arasında yaşanan aldatma olayları da önemli oranda artmıştır.Peki aldatılan ya da aldatıldığından kuşku duyan bir eş, bu durumun farkına vardığında nasıl bir yol izlemelidir?

Sağlıklı Düşünme

Eşinin kendisini aldattığından kuşku duyan kişiler genellikle kendilerinde bir problemin olduğunu ya da yaptığı kusurlu bir hareketin bu olaya sebep olduğunu düşünebilir. İkili ilişkilerin sorunsuz olarak yürütülebilmesi için empati kurmak çok önemli bir yöntem olsa da aldatılma olaylarına maruz kalan kişinin sağlıklı düşünme açısından bu yöntemi kullanmaması gerekir. Çünkü aldatma olayının gerçekleşmesi için illa bir eksikliğe gerek duyulmadığı, mağdur kişideki bir problemden ya da kusurdan kaynaklanmadığı, bu türlü düşüncelerle kişinin daha fazla kendisini üzmemesi gerektiği tavsiye edilir. Bunun için bu tür durumlarda kişinin sağlıklı düşünmesinin olayların gidişatı açısından önemli olduğu vurgulanır.

Şüphelerinden Emin Olma

Aldatıldığından kuşku duyan bir kişi ani kararlar vermeden ve fevri hareketlerde bulunmadan önce bu şüphelerinin kesinliği hakkında emin olmalıdır. Kişi emin olmadan, çevresinde yer alan insanlardan duyduğu bir takım söylentilerle ya da kendinde var olan bir takım yersiz kuruntularla hareket ederse eğer, evliliği ile ilgili daha büyük problemlere sebebiyet verebilir. Bu nedenle, mevcut kuşkularını destekleyecek bir takım görsel kayıtlar veya var olan ilişkiyi ortaya çıkaran yazışmalar var ise eğer, o zaman bu konuyla ilgili somut adım atması gerekmektedir.

Soğukkanlılıkla Hareket Etme

Yukarıda belirtilen tavsiyelere uyarak hareket eden eş, tüm bunların sonucunda haklı çıktıysa, yani eşi tarafından aldatılıyorsa eğer; soğukkanlılığını korumaya çalışarak bu durumda nasıl hareket etmesi gerektiğini düşünmelidir. Aldatılan kişi evliliğini bitirmek veya çocuklarını mağdur etmek istemeyebilir. Bu şekilde düşünen bir kişi, eşiyle oturup sakin bir şekilde konuşmalıdır.Böyle bir olaya nelerin sebep olduğunu? Eşinin niye böyle bir şeye başvurduğunu? Sorarak evliliğini kurtarmak için problemleri anlamaya çalışmalıdır. Bu şekildeki konuşmalardan verim alınamadığı taktirde, aile danışmanı, terapist ya da psikiyatrist gibi profesyonel destek alabilecek yerlere başvurmakta yarar vardır. Aldatılan kişinin bu şekilde gerçekleştireceği çabalar evliliğin ve bu evlilikten doğan çocukların böyle bir olayı atlatabilmelerine fayda sağlayabilmektedir.

Yapılması Gerekene Karar Verme

Aldatılan kişinin tüm çabalarına ve evliliğini kurtarma gayretlerine rağmen olumlu bir sonuç alınamıyor, aldatma fiili engellenemiyorsa eğer, kişi ilgili avukata giderek boşanma sürecini başlatabilir. Boşanma davası sürecinde oluşturacağı dilekçede, aldatıldığı için evliliğini bitirmek istediğini belirttiği takdirde, eşinden maddi ve manevi tazminat alabilir. Ayrıca bu durumu gerekçe göstererek çocuklarının velayetinin kendisinde kalmasını sağlayabilir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç