Aldatma Bilgileri

Neden Aldatılırız?

Neden Aldatılırız?

Aldatma olgusu ahlaki olarak doğru olmayan ancak yüzyıllardan beri süregelen vazgeçilmesini sağlamanın kolay olmadığı bir yanlış alışkanlıktır. İnsanlık tarihine işleyen bu hatayı hiç yapmam diyen kişi bile bir gün işleyebilir. Yapılan araştırmalar bu eylemin her geçen gün arttığını bir çok sevgilinin, nişanlının, eşin aldatıldığı açıkça görülmektedir.

Peki neden aldatılırız?

Sorabileceğimiz soru belki de budur. Neden aldatılıyoruz? Eşiniz çok seviyor ve ona gerekli ilgiyi gösteriyorsunuz, her dediğini harfiyen yapıyor ve hiç itiraz etmiyorsunuz. Çünkü onu seviyorsunuz. Ancak bu kadar ilgi bile aldatılmanıza neden olabilen bir etken haline gelebilir. Ülkemize baktığımız zaman eşler birbirlerini birçok nedenden dolayı aldatabilir. Türkiye’ de eşler arasında meydana gelen aldatmaların en büyük nedeni ise, cinsel uyuşmazlıktan doğmaktadır. İkinci sırayı eşler arasındaki maddi sorunlar neden olmakta daha sonra sırasıyla eşler arasında kültür farklılığı, eşlerin saygınlığının azalması ve giderek ortadan kalması, farklı cinsel fantezi istekleri bunların yanı sıra eşler arasında uzun bir süredir devem eden hakaret, küfür, psikolojik ve fiziki, ekonomik baskılar gibi bir birinden farklı nedenlerde aldatmaya neden olmaktadır. Aldatılma nedeni ne olursa olsun etik olmayan ahlaki olarak uygun olmayan bir davranıştır. Aldatılma nedenlerinin geneli ilk günkü günlere duyulan özlem olarak nitelendirilir. Eşlerin ilk tanıştıkları yıllardaki heyecanlarını kaybetmeleri, evliliğinin ilk yılları yaşadıkları heyecanların toplumsal, çevresel, ekonomik ve kişisel nedenlerle yok olması eşlerin eski günlere olan özlemini arttırmakta ve o heyecanı öteki kişilikte aramaya sevk etmesi aldatmaya neden olmaktadır. Eşlerin aldatılmaya maruz kalmaması için sıradanlıktan uzak durması en doğru davranış şeklidir. Eşinizle paylaşımınızı sürekli güncel seviyede tutmanız birlikte geçireceğiniz zamanı hem zevkli hale getirecek hem de sizi aldatılma gibi bir durumdan uzak tutacaktır. Her sorun karşısında olumlu olup konuşmayı ve ortak bir noktaya ulaşmayı denemek verilecek en doğru karardır.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç