Aldatma Bilgileri

Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Kişiler yıllar önce şüphelendikleri eşlerinin takibini kendiler yapmaktaydılar. Fakat günümüzde artık kişiler takip yapmak için özel dedektiflik şirketlerinin kurulması ile birlikte kişiler belirli bir ücret karşılığında dedektiflik hizmeti alabilmektedir. Her sektörde olduğu gibi dedektiflik sektöründede iyi firma olduğu kadar kötü hizmet verem firmalarda vardır. Eğer eşinizin takibini kendiniz yapmış gibi rahat bir şekilde sürdürmek istiyorsanız güvenilir, iyi ve müşterilerinin memnun olduğu firmalarla anlaşma sağlamalısınız. Bu konularda dikkatli olunması gerekir. Çünkü hiçbir adresi ve güvenirliliği olmayan firmalar bile kendilerini özel dedektif olarak gösterip, iş yapmamalarına rağmen para kazanabilmektedirler. Bunun için detaylı bir analiz ve araştırma yapılmalıdır. Bu kişiler özel dedektiflik mesleğinin etik ve ahlaki kurallarını bilmemektedirler. Sizler eğer eş takibi yaptırmak istiyorsanız güvenilir etik kurallara göre çalışan dedektifler bulmalısınız. Yoksa anlaştığınız firmalar işi ellerine yüzlerine bulaştıracak veya hiçbir şey yapamayacaklardır. Bu konuda tecrübeli ve güvenilir yerlerden hizmet almanız sizin için daha iyi olacaktır. 

Eş takibinde özel dedektif seçimi

Bu alanda hizmet almak isteyen kişilerin detaylı bir araştırma yapması gerekmektedir. Özel dedektiflik alanında uzman ve güvenilir firmalar araştırılmalı ve onlarla iletişime geçilmelidir. Çünkü her özel dedektiflik hizmeti veren firma farklı bir strateji ile çalışabilme olasılığına sahiptir. O firmalarla iletişime geçilmeli ve  uygun olan bir firmayla çalışmaya başlanılmalıdır. 
Eş takibinin her aşaması özel dedektiflik firmaları tarafından verilmektedir. Günümüzde artık özel dedektif olmak isteyen ve bu alanda hizmet vermek isteyen firmaların sayısı gittikçe artmakta. Bu yüzden böyle önemli ve detay gerektiren bir durum için en iyi ve en güvenilir firmalar seçilmelidir. Aksi takdirde özel dedektiflik hizmeti verdiğini söyleyen fakat konuyla hiç alakası olmayan kişilerle karşılaşılması ve çalışılması mümkündür. Bu kişiler belirli bir yerleri olmamasına rağmen, büyük firmaları olduğunu ve güvenilir olduklarını söyleyerek insanları kandırmakta ve dolandırmaktadırlar. Böyle kişiler gün geçtikçe büyüyen bu alanda oldukça fazla ve her gün artmaya devam etmekte. Bu kişiler bazen şu yolları incelerler;
Kendilerine bir websitesi açar, belirsiz bir konum ve numara koyarlar. Daha sonra bu alanda hizmet almak isteyen kişileri arayıp güvenilir bir imaj çizerler ve kişileri kandırırlar. Her zaman numaralarını buldukları kişiyi aramazlar bazen Web sitelerinden numaralarını bulan kişilerde onları arayabilmekte. Kendilerinin emekli polis olduğunu söyleyebilirler. Yada yıllardır bu işi yaptığını, emekli olmasına rağmen hala çalıştığını dahi söyleyebilmektedirler. Telefon arayan ve aranan bu kişiler son derece güvensiz firmalardır. Kişiler eğer özel dedektiflik hizmeti almak istiyorsa firmalarla görüşmek için telefonu değil yüz yüze görüşmeyi tercih etmelidir. Söyledikleri ofise veya şirkete gitmeli, emin olmalıdırlar. Aksi takdirde istedikleri sonuçları alamayabilir, başarısızlıkla sonuçlandırabilirler.
Gidilen yer doğru ve belirtildiği gibi olmuş olsa dahi firma sahibine merak ettiklerinizi sormalısınız. Çünkü küçük bir işletmesi olup, bu şirketin var olduğuna güvenip kişileri dolandıran birçok firma mevcut. Firmada bulunan resmî evrakların incelenmesi gerektiği gibi işyerinin mutlaka sabit bir telefonu olmalıdır. Firmada mutlaka çalışanlar olmalı, hiçbir özel dedektiflik firması tek bir kişiyle çalışmaz, dikkat edilmelidir. Bu konulara dikkat edilerek özel dedektif seçimi yapıldığında dolandırılmaz ve güvenilir sonuçlar alabilirsiniz.

Eş takibinde gizliliğin önemi

Eş takibinin yapılması aşamasında en önemli konu gizliliktir. Bu gizliliğin amacı, öncelikle araştırmanın ve araştırmayı yapacak kişinin başarılı bir iş çıkartabilmesi açısından aynı zamanda da kısa sürede bitmesi için gereklidir. Bu konuda takip mutlaka gizli olmalıdır. Herhangi bir gizliliğin bozulması durumunda işler istediği gibi gitmeyecek ve güzel sonuçlar alınmayacaktır. Gizlilik konusu anlaştığınız özel dedektiflik firmasıyla konuşulmalıdır. Şartlarınızı ve isteklerinizi sunmalısınız. Bu konuda güvenilir ve tecrübeli olan özel dedektifler gizliliğin ne kadar önemli olduğunu bildikleri için yine aynı yolu izlemek isteyeceklerdir. Zaten en önemli noktada budur, gizlilik bozulursa sonuç istenildiği gibi alınmaz. Öğrenmek istediklerinizi veya bileği almak istediğiniz konuları anlaştığınız özel dedektifinizden öğrenmeli ve uygulamalısınız. Araştırma esnasında herhangi bir bilginin sızması durumunda evlilik içindede büyük sorunlar yaşanabilmektedir. Bunun için mutlaka bir iş sözleşmesi imzalamalı ve bu sözleşmede taahhüt ve cezaların olması gerekmektedir. Aksi takdirde anlaşma yapmanın pekte bir önemi kalmayacaktır. 
Eş takibi aşamasında toplanan bütün belgeler ve deliller dosya içinde müşteriye teslim edilmeli ve anlaşmaya uyulması gerekmektedir. Burda değinilmesi gereken diğer bir durum ise; iş bitiminde toplanan bütün fotoğraf, video ve kayıtların takip sonunda anlaşma yapılmış firmadan silinmesi ve bu belgelerin imha edilmesi gerektiği önemli bir durumdur. Eğer izniniz olacak ve anlaştığınız firma güvenilir bir firma ise belgelerin durmasında herhangi bir problem yoktur. Fakat belgeleri ve eğer varsa kopyalarını sildirmek gibi hakkınızda mevcuttur.

Eş takibi hizmetinin yapılma esasları

Güvenli ve profesyonel bir işin ortaya çıkması için 2 ana unsur vardır. Birinci unsur ekip içi dayanışmadır. Anlaşma yapılan bu ekibin işlerinde başarılı ve tecrübeli olması gerekmektedir. Bunun için kaliteli ve tecrübeli bir ekiple çalışılması çok önemlidir. Eş takibi en az 3-4 kişilik bir ekip tarafından yürütülmelidir. Fakat takibi yapılacak işe göre değişmektedir. Daha detaylı ve büyük bir iş ise daha büyük bir ekip ve dayanışma mutlaka gereklidir. Diğer bir önemli unsur ise takipte kullanılacak araç ve gereçler. Bu ekipmanlar tam ve yeterli olmalıdır. Bir örnek verecek olursak; takip edilecek kişinin kullandığı araç eğer eğer kalite ve hız noktasında üst düzeyde bir araçsa ona uygun bir araçla takip yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla ve başarısızlıklarla karşılaşılır. Delilleri belgelemek için kullanılacak olan ekipmanlar, örneğin fotoğraf makinesi ise kaliteli olmalıdır. Cihazların sayısı ve kalitesi yapılacak olan işin başarısını arttıracaktır. 
Eş takibi hizmetinde gün sayısını belirlemeye ve saat aralığına hizmet veren kişiler yani firma sahipleri karar vermektedir. Takip yaptırmak isteyen kişiler sadece uygun olan saatleri belirtirler, özel ve profesyonel dedektifler ise hangi gün ve saatlerde daha aktif bir şekilde yürütülenebileceği hakkında bilgiler verir ve sonunda anlaşılır. Genel olarak gün içindeki takip, kişinin evden çıktığı anla, eve girdiği saat aralığında olmaktadır değişen durumlarda farklı prosedürlerde uygulanabilmektedir.

Eş takibinde profesyonelliğin önemi

Eş takibinde anlaşılan firmanın çalışacağı ekibin profesyonel ve donanımlı olması en önemli unsurlardan biridir. Bilinçsiz yapılan takip sırasında anlaşma yapılan kişinin sonuç alamayacağı gibi, evliliklerinde büyük sorunlar yaşanacaktır. Böyle sorunların olmaması için hangi ekiple ve firmayla çalışacaksanız öncelikle bilgi toplamanızda büyük yarar vardır. 
Dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir taneside, eğer bu takip sonucu, mahkemeye taşınacak ve davayla sonuçlanacak ise hukuka ve kurallara uygun bir şekilde yürütülmeli ve belgeler öyle sunulmalıdır. Belgelerin, dökümanların hukuka aykırı olduğu durumlarda sunulması sonucunda hiçbir sonuç alınmayacaktır. Ülkemizin kurallarına göre, adli ve idari hukuk sisteminde hukuka ve yasalara aykırı olan belgeler delil olarak kullanılmaz ve hukuk karşısında hiçbir geçerliliği olmaz. Bu deliller kullanılmak istense dahi işe yaramaz ve itibar edilmez. Bu yüzden eş takibi yapmak istiyorsanız çalışacağınız firmayı iyice araştırmalısınız. Belgelerini, önceki işlerini ve başarılarını öğrenmelisiniz. Özel dedektif ile çalışmak istiyorsanız kaliteli ve güvenilir firmalarla anlaşma sağlamalısınız. 

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç