Aldatma Bilgileri

Aldatma İstatistikleri

Aldatma İstatistikleri

Dünyada belli bir konularda sürekli olarak araştırmalar yapılır. Bu araştırmalardan biri ülkemizde evlilikteki aldatmaların hangi oranda olduğunu göstermeye yönelik yapılmıştır. Araştırma sonucunda ülkemizde erkek ve kadın eşit oranda aldatıldığına dair veriler alınmıştır. CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) yapmış olduğu araştırmalarda sunduğu veriye göre erkekler aldatma oranı yüzde 58 ile eşini aldatmaya yönelik harekette bulunuyor. Bir diğer oran ise kadınlardaki bu durum yüzde 40 civarına yükselmiştir. İstatistiklere göre evlilik hayatı boyunca evlilik dışı ilişki olarak en az bir kere yaşadığını göstermektedir.

CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) kurucularından olan Psikoterapist Cem Keçe yaptığı araştırmalar ve elde etiği verilere göre ülkemizde olan evliliklerde aldatmalar duygusal ve cinsel aldatmaların normal oranlardan çok daha yüksek olduğunu söylemektedir. Yapılan araştırmalarla beraber bu durumu tam yansıtmadıklarını göstermektedir. Bu durumun olma sebebi ise aldatmanın ülkemizden açısından ters düşmesi ve hoş karşılanmayacak durumda olmasıdır.

Son zamanlarda internet ve teknolojinin gelişmesiyle daha da kolay hale gelmiştir. Bu tür geliştirmelerle beraber birçok sosyal medya sitesi açılmıştır. Bu tür aldatmaların çoğunlukla sanaldan bulunan kişilerle meydana gelmektedir. Sosyal medya hesaplarıyla iletişim kuran bireyler bu tür aldatmaya yönelik hareketlere gitmektedirler. Eşlerinden gizli olarak açılan hesaplarda kendi daha da özgür hissettiği bu tür yerlere gizli olarak girmektedirler. Kendini tamamen farklı şekilde tanıtan bireyler konuştuğu kişilerle yakınlaşmaya başladığı zamanda evliliğinde zarar görmektedir. Bu durum hem erkek ve hem de kadın içinde geçerli olmaktadır.

Yapılan araştırmaların devamında aldatmanın evli erkeklerde %50 ile %60 arasında eşlerini aldattığını göstermektedir. Evli kadınların oranı %45 ile %55 arasında değişmektedir. Bu aldatmalarda ülkemizde bu tür aldatma yönelik hareket olması sonucunda evli çiftlerin evlilik dışı ilişkilerinde bir dönemde cinsel birliktelik meydana gelmektedir. Ayrıca yapılan aldatma sonucunda bu tür evlilik dışı ilişkilerden %38 oranında hamile kalmaktadır. Bu durumda hamile kalanların %35’i ilk aylarda kürtaja yönelerek çocukları aldırdığı görülmüştür. Bir diğer kısım olan %3,3 ü’ nün ise gayri meşru çocuk olarak dünyaya getirildiği tespit edilmiştir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç