Aldatma Bilgileri

Aldatma Takibi

Aldatma Takibi

Gelişen ve değişen dünyamızda, çalışma hayatının koşuşturması, gündelik yapmamız gereken işler ve kişinin üzerine yüklenen şahsi sorumluluklar insanları dönem dönem strese sokabilmektedir. Özellikle evlilik birlikteliği kuran kişiler bu bahsedilen konulardan kaynaklı olarak kendi içlerinde de problemler yaşayabilmektedir. Ancak bunlar, çiftlerin el ele vermesiyle dayanışma içinde kolayca çözülebilecek sorunlar olduğundan dolayı evlilik müessesesi önündeki ciddi engellerden sayılmamaktadır. Bunun yanında bazı sorunlar da vardır ki kişilerin birbirlerine karşı var olan saygı, sevgi ve güven gibi duyguları yerle bir ederek evliliklerini temelden sarsmaktadır. Bu anlamda bahsedilen durum aldatma fiilidir. Çiftlerden herhangi birisinden kaynaklı yaşanabilecek aldatma olayı tamiri olmayan sorunlara yol açabilmektedir.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve farklı bir boyuta ulaşması ile iletişim alanında da çok büyük yenilikler hayatımıza girdi. Çok uzak olmayan bir zamanda telefon ile tanışan insanoğlu, son 20-25 yıl içerisinde bu iletişim mucizesinin taşınabilir halini kullanmaya başladı. Cep telefonlarının hayatın her yerinde bulunması ile insanlar bulundukları yerden pek çok kişiyle konuşabilmekte ve farklı ortamlarda bulunan kimselere haber gönderebilmektedir. Her hafta yeni bir modeliyle karşımıza çıkan bu iletişim cihazlarının tabi ki her anlamda faydalı olduğunu söylemek imkansız. Özellikle evlilik akdine aykırı olarak gayri meşru bir şekilde birliktelik yaşayanların daha kolay görüşmelerine ve haberleşmelerine olanak sağladı. Geçmişte, karşı cinse mensup bir bireyle görüşebilmek ancak bir takım toplumsal aktiviteler tertip edildiği sırada mümkün olabilmekteydi. Örneğin, pek çok insanın bir arada bulunduğu düğün törenleri, nişan merasimleri ve kutlamalar sırasında kişiler birbirlerini görebilmekteydi. Telefonların özellikle de akıllı telefonların hayat girmesiyle artık insanlar bulundukları nokta, birkaç tuşa dokunarak farklı bir ortamdaki birisiyle kolayca görüşebilmekte. Buna ek olarak; internetin de gelişmesiyle son zamanlarda kullanıcı sayısı oldukça artan sosyal paylaşım siteleri ve bir takım sanal uygulamalar, iletişim kavramını daha üst bir noktaya taşıdı. Böylelikle de eşiyle ufak problemler yaşayan ya da hayatında bir takım değişiklikler yapmak isteyen bireyler karşı cins ile cep telefonları ya da sosyal paylaşım platformları yardımıyla görüşmelere, sohbet etmelere başladı. Bu şekilde bir adım atmak da ileride gerçekleşecek olan aldatma fiiline adeta zemin hazırlamış oldu. Yapılan bir takım araştırmalar neticesinde eşlerini aldatan kişilerin, bu fiillerini genellikle cep telefonları üzerinden gerçekleştirdiği ve bunun da %87 gibi bir orana denk geldiği saptanmıştır.

Aldatma Takibi Nasıl Başlar?

Eşinin kendisini aldattığından şüphelenen kişi, içinde bulunduğu kaygı verici durumdan kurtulmak ve bu kuşkularının doğruluğunu kanıtlamak için eşini önce kendisi takip etmeye başlar. Çünkü böyle bir kuşku içerisinde yaşayıp da bunu kanıtlayamayan kişinin evliliğini sürdürmesi çok zordur. Ayrıca kişinin hem fiziksel olarak hem de psikolojik anlamda sorunlar yaşamasına da sebep olabilmektedir.

Öncelikle eşinin hal ve davranışlarına dikkat etmeye başlar, sonrasında işten çıkış saatinden eve gelişine kadar günlük yaptığı rutin işleri daha detaylı olarak incelemek suretiyle takibini sürdürür. Eşinin sahip olduğu cep telefonunu kontrol etmek ve şahsi bilgisayarının dosyalarına bakmak da aldatma takibi yapanların kullandığı yöntemlerdendir.

Kendince yaptığı araştırmaların ve takiplerin sonucunda eşinin kendisini aldattığına kesin olarak emin olmasının ardından, bu durumu somut belgelere dökebilmek amacıyla profesyonel bir yardım almaya karar verir. Bu konuda kurumsal bir kimliğe sahip dedektiflik şirketleri mevcuttur. Aldatıldığını düşünen ve bu anlamda ciddi kanıtları olan kişiler, profesyonel bir dedektiflik şirketinin yardımıyla eşlerini takip altına alabilmekte ve eşinin yaşadığı gayri meşru ilişki ile ilgili somut belgelere sahip olabilmektedir. Çünkü böyle bir aldatma olayı sonucunda mağdur olan ve boşanma kararı alan kişilerden, ilgili mahkeme bu iddialarını kanıtlayacak hukuka uygun elde edilmiş somut belgeler talep etmektedir. İşte tam da bu anda profesyonel dedektiflik firmalar yardımıyla elde edilen hukuksal deliller devreye girerek, mağdura yardımcı olmaktadır.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç