Aldatma Bilgileri

Aldatma Tespiti Nasıl Yapılır?

Aldatma Tespiti Nasıl Yapılır?

Evlilikte bir bireyin aldatıldığını düşünmesiyle başlayan bu durum eşini yaptığı hareket ve aktivitelerinin değişmesiyle beraber onu belli bir süreçte takip etmeye başlar. Aldatılmadan önceki ve sonrasında yaptığı takipler sonucu elde ettiği verileri toplayarak bir sonuca ulaşmak isterler. Birey aldatma öncesinde ve sonrasında yaptığı aktivite ve eylemlerinde belli bir elde edinecek yazılı veya görsel olarak bilgiler bırakırlar. Eşi aldatma durumuna yönelik hareketlerinde doğru bilgiye ulaşırsa bu durumu eşine açıklayarak büyük tartışma açarlar. Bu olay çok zarar verici olduğundan dolayı olayın siniriyle ve duygu bozukluğuyla beraber yaptıkları bu tartışma çok büyük hatadır. Hiç kimse eşine “ben seni aldattım, bir başka kişi bu benim sevgilim” gibi itiraflarda bulunamaz. Yakalansalar bile olan durumu inkâr etmekle beraber suçlamaya yönelik hareketlerde bulunurlar. Bu durumdan dolayı eşinizin aldatmaya yönelik hareketi olduğunu düşünüyorsanız ilk önceliklerle belli bir ipucu toplayarak ve bunları delil haline getirinceye kadar eşinizden veya bir başka kişiye bahsetmeyin.

Şüphelendiği aldatma durumunu hemen eşine anlatırsa onlara büyük bir zarar verir. Bu davranış çok yanlıştır. Aldatmayı yapan birey bu durumu kesinlikle kabul etmeyecek karşı tarafı suçlayacak bir şekilde davranış sergileyecektir. Bu durumun karşılaşılmaması için elde edeceği verileri gözle görülebilecek şekilde delillere dönüştürmesi gerekmektedir. En yakınınız bile olsa dahi hiçbir kişiye bir durum hakkında bilgi vermemeniz gerekmektedir.

Aldatmanın tespit edilebilmesi için bazı yöntemler vardır. Bunlardan biri eşinizi göz hapsine almanızdır. Göz hapsi eşlerin yapmış oldukları hal ve hareketleri video kaydına almalarıdır. Ayrıca eşlerin söylemiş olduğu cümlelerdeki kelimeleri not ederek bir sonraki zamanlardaki değişimine göz geçirebilirsiniz. Belli bir zaman sonra kıyaslama yaparak bu duruma ulaşmanız mümkündür. Bir başka yöntem ise eşinizin eve giriş ve çıkış saatlerini not tutmaktır. Gelişen internet çağıyla beraber sosyal medyada fazlasıyla vakit geçirilmesi bu durumu sorduğunuzda hal ve hareketlerinin bir anda değişmesi de bu durumu ipucu olarak kullanmanızda yararı olacaktır. Bu durum delil olarak kullanmak için kişi kesinlikle başkalarıyla paylaşmadan profesyonel kişiler tarafından yardım alması gerekmektedir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç