Aldatma Bilgileri

Aldatıldığımızı Nasıl Anlarız?

Aldatıldığımızı Nasıl Anlarız?

Zaman ilerledikçe ve insanların elindeki imkânlar çoğaldıkça maalesef aldatma kaçınılmaz oluyor. Eskiden sadece erkekler aldatır gibi görünür ve en çok erkekler göz önünde olurdu. Ama artık günümüzde öyle bir ahlaki çöküntü içindeyiz ki erkekler kadar kadınlarda eşlerini nişanlılarını sevgililerini veya partnerlerini çok rahat bir şekilde aldatmaktadırlar. İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içinde aldatmak için kadın veya erkek olmanın neredeyse hiçbir farkı kalmamıştır. Ülkemizde uygulanan hukuk sisteminde aldatma (zina) boşanma sebepleri arasında olup tam kusur sayılarak birinci dereceden özel boşanma sebebidir. Gelişen ve değişen Dünyamızda teknolojinin ilerlemesiyle birlikte iletişim teknolojisi de dev adımlarla büyüyerek biz insanların her türlü yazılı görsel ve işitsel mesajlarımızı oturduğumuz yerden dünyanın diğer ucuna ulaştırır hale geldi. Bu durum insanlık için yaralı bir durum olmasına karşın insan ilişkileri açısından bir o kadarda zararlı olmaya başlamıştır. Bunu sebebi ise eskiden iletişimin zor olduğu zamanlarda insanlar teknolojiyi sadece haberleşmek için kullanırlardı. Günümüzde ise iletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza sosyal medya diye adlandırılan yeni bir iletişim modeli hayatımıza girerek dünya üzerinde yaşayan insanların çok büyük çoğunluğunu etkisi altına aldı. Bu durumda insanların birbirlerini aldatmalarının yolunu açarak aldatma eyleminin yaygınlaşmasında önemli bir rol aldı. Hal böyle olunca ülkemizde son zamanlarda yaşanan boşanma davalarının sayısının hızla artığı açıkça görülmeye başlandı. Hızla artan boşanmaların boşanma nedenleri incelendiğinde aldatma (zina) nın başı çektiği açıkça görülmeye başlanmıştır. Yapılan istatistiklerde bu durumu açıkça ortaya koymaktadır.  İnsanlar eşlerini aldatmak için genel olarak farklı sebeplerin arkasına sığınırlar. Bu aldatma nedenlerinin başında boşlukta olduklarını, ilgi eksikliği, cinsel tatmin, cinsel doyumsuzluk, eşe kızgınlık, eşten intikam almak ve benzeri yüzlerce nedenin arkasına saklanarak insanlar eşlerini aldatırlar. Aldatma eylemini gerçekleştiren kişiler aldatma eylemi gayri ahlaki bir davranış biçimi olduğu için bu eylemlerini sürekli olarak saklamak ve gizlemek isterler. İnsanların aldatma eylemlerini gizlemek saklamak için birçok taktik geliştirirler. Ancak aldatma eylemlerini saklamaya ve gizlemeye çalışırlarken birçok davranış bozukluğu sergilerler.  

Aldatma eylemini tespit ederek açığa çıkarmanın birçok yolu vardır ve tüm bu yolları takip edebilmek bilgi, dikkat ve en önemlisi sabır gerektiren bir iştir. Sebepleri farklılıklar gösterse de insanlar eşlerini aldatmak için kendilerine her zaman fırsat bulurlar. Birbirini seven insanlar sebepli ya da sebepsiz yere eşlerini aldatabiliyorlar. Rahat yaşam şekilleri, istendiği anda oluşturulan iletişim özgürlükleri, insanların tanımadığı insanlara koşulsuz güven duyması ve sahiplenmesi, insanların kendilerini yakınlarından çok tanımadığı kişilere ifade edebilmesi aldatmak için zemin hazırlayan nedenlerdir. Artık pek çok kişi sadece evinde, bilgisayar başında milyonlarca kişiye ulaşabiliyor. Bu durumda yaratılan ortam, geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabiliyor. Aldatıldığının farkında olan bir insan bunu ya kabullenerek sineye çekiyor ya da çok ağır bedeller ödeyerek eşlerinden boşanıyorlar. Eşlerinin kendilerini aldatması karşısında ne yapacağını bilemeyen kişiler, hukuksal faaliyetler hakkında da bilgi sahibi olmadıkları için eşlerine karşı nasıl davranacaklarını maalesef pek de bilmemektedirler. Bu nedenle eşi tarafından aldatıldığını düşünen bu yönde şüphesi olan kişiler işe eşlerini sıkı bir göz takibine almalıdırlar. Eşini aldatan kişiler yakalanma korkularından dolayı yakalanmamak için sürekli davranış bozukluğu sergilerler. Bu davranış bozukluklarını başında eşin kendi cep telefonuna şifre koyması cep telefonunu sürekli eşinden kaçırması gelmektedir. Ayrıca eşini aldatan kişi eve zamansız gidip gelmeleri başlar. Ufak tefek yalanlar söyler. Eşini kırıp üzmekten çekinmeyeceği kelimeler sarf eder. Boş yere kutsal değerlerinin üzerine hatta varsa çocuklarının üzerine çok ağır yeminler eder. Son zamanlarda saç modellerine kıyafetlerine parfüm ve benzeri aksesuarlarına aşırı özen gösterirler. Eşinin aldatan kişilerin bu ve benzeri birçok davranış bozukluğu sergilemektedirler. Bu nedenle eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını eşinizin sergilemiş olduğu bu davranış bozukluklarından anlayabilirsiniz. Ancak eşinizi sizi aldattığını anladığınızda eşinizin aldatma eylemini ispatlamadan yani aldatma eylemine ilişkin video ve fotoğraf kayıtlarını elinize geçirmeden eşinize kesinlikle aldatma konusunda hiçbir şey söylemeyin. Bu durumu eşinizle ortak tanıdıklarınız başta olmak üzere hiç kimseyle paylaşmayın. Böyle bir hataya düşerseniz eşinizin sizi aldattığını gelecekte asla kanıtlayamazsınız. Eşinizde aldatma konusu ne zaman açılsa kendisi sizi aldattığını sonsuza kadar hep inkâr edecektir. Bu nedenle eşinizin sizi aldattığını kesin delillerle ispatlamadan, gerek duyulması halinde hukuki yardım alacağınız avukatınızla ön görüşme yaparak süreçle ilgili bilgi almadan eşinizin aldatma şüphesini en yakınınızla dahi kesinlikle paylaşmayın.

 Biz İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş. olarak bu tür durumlar içinde olan insanları bilgilendirmektir. Hiç kimse mağdur olduğu bir durum karşısında susmak ya da hakkı olandan vazgeçmek zorunda değildir. Aldatma konusunda eş takibi almak isteyen müşterilerimize ülkemizin ve dünyanın tüm bölgelerinde 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç