Aldatma Bilgileri

Aldatma Çeşitleri

Aldatma Çeşitleri

Evlilik, bir kadın ve erkeğin aynı çatı altında sevgi ve saygının olduğu bir ömür beraber geçireceği beraberliğin zeminidir. Evlilik bireylerin birlikte ilerlediği sorunları beraber yaşayıp atlatacağı birlikteliktir. Toplumun sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için bu birim çok önemlidir.

Aldatma ise çok anlamı olan bir kelimedir. Aldatma bireylerin kendi aralarındaki sevgiyi ve güveni başka birisiyle olmasıyla bunu bozar. Bu aldatma olayları iki yönlü olmaktadır. Bunlar duygusal aldatma ve cinsel aldatmadır. Ülkemizdeki aldatma nedenleri olarak çocukluk döneminde yapılan seçim hataları, bireylerin erken yaşta evlilik yapması, evlilik hayatında cinsel ilişkilerde yeterli doyuma ulaşılmaması gibi faktörler, cinsel aldatmaya yönelik hareket yapmaktadır. Son zamanlarda bu durum internetin gelişmesiyle beraber daha çok meydana gelmektedir. Sanal platforma giren bireyler burada farklı hesaplar açıp başkalarıyla konuşmaya yönelik hareket yapmaktadır. Bireyler bulamadıkları ilgili sosyal medyalarda bulduğu kişiyle muhabbet edip bu durumu tetiklemeye yönelik hareket yapmaktadır.

Erkek ve kadın bu tür birliktelik için farklı düşünmektedir. Yapılana araştırmalar sonucu erkekler aşk olmadan da cinsel ilişkiye girebilirler. Ancak kadınlar aşk ve cinsellik iç içe katmaktadır. Bu durumda kadın erkeği tanımadan, hoşlanmadan veya âşık olmadan cinsel ilişkiye yeltenmiyorlar. Bu istatistiğe göre bakıldığında evlilik de aldatmaların çoğunlukla erkeklerin yaptığı ve aldatmalarında cinsel olarak yaptığı görülmektedir. Kadınlar bu istatistiğe bakıldığında daha az görülmektedir. Erkeklerin bu aldatma sebebi olarak fiziksel olarak etkilendiği bir kadına yeltenerek ve bu durumdan az vicdan azabı çektiği görülmektedir.

Bir diğer aldatma türü olarak da biriyle evliyken bir başka kişiyle hoşnut ve âşık olmaya duygusal aldatma denir. Bu durumu etkileyen en büyük faktörler evlilikteki ilgi olmaması, ilişkiden sıkılma, olan aşkın kaybolması, geleceğini ona göre planlamama gibi etkenler duygusal aldatmaya yönelik harekettir. Birey duygusal anlamda bir boşluk içerisindeyse başka birine âşık olup ve ilişkisini başkasıyla yaşadığında erkek ve kadın için çok kötü bir durum olarak kabul edilir. Araştırmalara göre bu duygusal aldatmada çoğunluk olarak kadınları yaptığı görülmektedir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç