Makaleler

Dedektif Fiyatları Hakkında Bilgi

Dedektif Fiyatları Hakkında Bilgi

Dünya üzerinde pek çok insan hayat şartlarından kaynaklı olarak bir takım problemlerle uğraşmaktadır. Bu insanlardan kimisi sorunlarını kendi kendine çözmeye çalışırken kimisi de etrafından yardım istemeyi tercih etmektedir. Yardım alınacak noktalar bazen yakın bir arkadaş iken bazen de profesyonel bir şirket olabiliyor. İnsanlara, çözmekte zorlandıkları bir takım problemler noktasında yardımcı olmaya çalışan ve günümüzde iyice popülaritesi artan bir meslek vardır: Dedektiflik

Dedektiflik Mesleği Nedir? Ne İş Yapar?

Dedektiflik, insanlara var olan bir sıkıntılarında yardımcı olmak ya da  istedikleri bir konuda araştırma yaparak rapor sunmak amacıyla ortaya çıkan bir meslek grubudur. Bu işi profesyonel anlamda meslek olarak yapan kişilere de dedektif denir. Dünyada pek çok ülkede insanların ihtiyaç duyduğu bir meslek olan dedektiflik, yüzyılın üzerinde geçmişe ve tecrübeye sahip bir meslektir. Dedektifler, yaşadıkları ülkenin yasalarının izin verdiği ölçüde, kendilerinden talepte bulunan müşterileri için araştırma ve soruşturma yaparak rapor oluştururlar.

Dedektif Fiyatları Ne Kadardır?

Dedektiflik bir özel sektör kuruluşudur. Bu nedenle hizmet verdiği kişilerden bunun karşılığı olarak ücret almaktadır. Müşterilerine pek çok alanda ve çeşitte hizmet sunan dedektiflik şirketleri bu hizmetlerin özelliklerine göre de bir hesap çıkarırlar. Yani dedektiflik şirketleri verdikleri herhangi bir hizmet ile ilgili müşterilerine standart bir ücret sunmamaktadırlar. Bunun sebebi şudur; her hizmet kendine göre şartlar ve özellikler barındırır. Ayrıca müşterinin problemi ya da ihtiyacı kişiden kişiye değiştiğinden dolayı, hizmet talep eden her müşteriye sabit bir fiyat verilmemektedir. Örneğin; boşanma davasına delil toplatmak ya da eşini takip ettirmek isteyen bir kişi standart bir fiyat ile bu hizmeti alamamaktadır. Müşterinin talebine ve hizmete göre fiyat tarifesi değişir. Özet olarak, sabit dedektif fiyatları yoktur.  

Sabit Ücretli Dedektiflik Hizmeti Veren Firmalar Var Mıdır?

Dedektiflik şirketi tarafından müşteriye sunulacak hizmetlerde sabit bir fiyatın olmaması, profesyonel firmaların genel özelliklerindendir. Çünkü sabit ve standart bir ücretle tanımlanan hizmetler, aynı şekilde standart olur ve müşterinin ihtiyacına ya da talebine göre şekillenemez. Bu durumda da müşteriye kaliteli hizmet sunulamaz. Dolayısıyla,  dedektiflik işini profesyonel ve kaliteli bir şekilde yapanlar standart ücret belirlemez, gelen müşterinin ihtiyaçlarına göre planlama yapar. Ancak durumun bu şekilde olmasına rağmen günümüzde büyük bir sektör haline gelen dedektiflik piyasasında bazı şirketler, standart ücretli dedektiflik ilanları vermektedirler. Yukarıda da belirtildiği gibi ücret ve hizmet standart olduğunda, müşteriye özel olarak bir araştırma yapılamayacağı için dedektiflik hizmeti de başarısız olur. Bu nedenle dedektiflik gibi ciddiyet ve gizlilik gerektiren bir meselede, piyasadaki güvenilir firmaları tercih etmek müşteri açısından çok önemlidir.

Dedektiflik Şirketlerinin Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Her geçen gün popülaritesi daha da artan dedektiflik, pek çok insanın bir takım ihtiyaçlar doğrultusunda başvurduğu bir nokta olmuştur. Her insanın yaşam şartları ve var olan sorunları farklıdır. Bu nedenle dedektiflik şirketleri müşterilerine sunacağı hizmet yelpazesini oldukça geniş tutmaktadır. Örneğin; eş takibi, boşanma davasına delil toplama, sadakat araştırması, dolandırıcılık olaylarının aydınlatılması, kaybolan şahısların bulunması, oto hırsızlığının araştırılması gibi pek çok farklı türde dedektiflik hizmeti verilmektedir. Dedektif fiyatları hakkında bilgi almak isteyen müşterilerimiz ofisimizi ziyaret ederek bilgi alabilirler.

Dedektiflik Hizmetleri Sadece Bireylere Mi Özeldir?

İnsanlara mevcut sorunlarında yardımcı olmak amacıyla kurulan dedektiflik şirketleri, zamanla alandaki çalışmalarını geliştirerek ekonomi dünyasında boy göstermeye başlamıştır. İnsanların herhangi bir durum ile ilgili talepleri olduğu gibi şirketlerin de olabilmektedir. Bu nedenle dedektiflik firmaları, ekonomi dünyasında bir takım problemleri ya da talepleri olan şirketlere yönelik dedektiflik hizmetleri sunmaya başlamıştır. Örneğin; piyasa araştırması, personel takibi ve araştırması, marka sahteciliği ve ihale araştırması gibi şirketlerin sorunlarını ya da taleplerini ilgilendiren hizmetler sunmuşlardır. Buradaki ücretlendirme de diğer hizmetlerde olduğu gibi müşteriyle görüşme yapılarak belirlenmektedir.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç