Makaleler

İzmir Dedektiflik Ücretleri

İzmir Dedektiflik Ücretleri

Dünya üzerinde yaşanan gelişmeler doğal olarak toplumları da etkilemiştir. Bu gelişmeler insanlara bir takım faydalar getirmenin yanında, yaşamlarında bazı sorunların çıkmasına da neden olmuştur. Kişiler, yaşam şartları, evlilik hayatı ya da çalışma koşullarından kaynaklı bir takım problemlerle karşı karşıya kalmışlardır. Söz konusu problemler kimi zaman tek başına çözülecek derecede küçükken kimi zaman da başka bir yerden yardım almayı mecbur kılacak kadar büyüktür. Bu nedenle insanlar kendi çabalarıyla çözemedikleri sıkıntılarını bir kişiden ya da kurumdan yardım alarak çözmeye başlamışlardır. Dedektiflik mesleği de bu şekilde ortaya çıkmıştır. Dedektiflik, devletin koyduğu yasalar çerçevesinde, yardım talebinde bulunan insanlara bir takım araştırmalar yaparak dedektiflik hizmeti vermeye denir. Dünya çapında oldukça ön planda olan bu meslek, Türkiye’de profesyonel olarak yapılmaktadır. Bunun örneklerinden birisi de İzmir Dedektiflik A.Ş.’dir.

İzmir Dedektiflik A.Ş. Hakkında Kısaca Bilgi

1995 yılında İzmir merkezli olarak kurulan profesyonel dedektiflik şirketidir. Profesyonel yardıma ihtiyacı olan insanlara ve herhangi bir konu hakkında araştırma yaptırmak isteyenlere dedektiflik hizmeti vermek amacıyla faaliyete geçmiştir. Kuruluşundan başlayarak gerçekleştirdiği hizmetlere kadar tamamen hukuka uygun olarak hareket eden şirket, aynı zamanda çalışmalarında insan hak ve hürriyetlerini de göz önüne almaktadır. Türkiye’nin 81 ilinde dedektiflik hizmeti veren şirket, oldukça geniş bir yelpaze ile pek çok alanda dedektiflik yardımı sunmaktadır.

İzmir Dedektiflik Ücretleri Ne Kadar?

Dedektiflik şirketleri özel girişimciler tarafından oluşturulan kurumlardır. Bu nedenle verdiği hizmetler belli bir ücret karşılığında müşteri ile buluşmaktadır. Pek çok alanda ve türde hizmet verilen şirkette, her hizmetin kendine göre özellikleri ve şartları vardır. Bu nedenle hizmet ücretleri sabit veya standart bir ücretle müşteriye sunulamamaktadır. Hizmetlerin uygulanma şartları, özellikleri ve müşterilerin talepleri göz önüne alınarak bir fiyat belirlenir ve müşteriye sunulur. Bu durum sadece İzmir Dedektiflik şirketine has bir özellik değildir. Profesyonel dedektiflik hizmeti veren şirketlerin neredeyse tamamı sabit bir ücretlendirme yapmaz. Çünkü verilecek hizmet standart bir fiyat olursa eğer, gelen müşteriye de standart ve sıradan bir hizmet verilmiş olur. Böylelikle de müşterinin özel durumları ve şahsi talepleri dikkate alınamayarak başarısız araştırma bir süreci yaşanır.

İzmir Dedektiflik Ücretleri Nasıl Belirlenir?

İzmir Dedektiflik ücretleri,  hizmet almak isteyen kişi ile şirket yetkilileri arasında bir görüşme gerçekleştirilir. Müşterinin problemi ya da talebi dinlenerek kendisine uygun olan hizmet önerilir. Söz konusu hizmete karar verildikten sonra süreçle ilgili olarak planlama yapılabilmesi için detaylı olarak bir takım bilgiler alınır. Bu bilgiler ışığında yapılacak araştırmanın hem planlaması belirlenir hem de hizmetin ücreti belirlenir. Ücret belirleme aşamasında müşterinin taleplerinin şirkete ne kadara mal olacağı hesaplanır. Tüm bu aşamalar geçildikten sonra dedektiflik ekipleri planladıkları hizmeti sahaya uygulayarak gerekli araştırma-soruşturma işlemini yapar ve raporu müşteriye sunar. Dedektiflik hizmetinin tüm aşamaları bu şekilde gerçekleşir. Burada da belirtildiği gibi İzmir Dedektiflik ücretleri sabit değildir.

Eş Takibi Ücreti Ne Kadar?

Dedektiflik hizmetleri arasında uygulanması en zor olan hizmetlerden birisidir. Evliliklerinde aldatma kaynaklı problemler yaşayan kişiler tarafından tercih edilen bir hizmettir. Eş takibinde ücretler, tıpkı diğer hizmetlerde olduğu sabit değildir. Bu hizmetten yararlanmak isteyip başvuruda bulunan kişilere şirket yetkilisi tarafından bir takım sorular sorularak bilgi alınır. Bu bilgiler ışığında hizmet detaylı olarak planlanır ve şirket olası maliyeti hesaplayarak müşteriye bir fiyat sunar. Müşteri kendisine sunulan bu fiyatı kabul ettiği takdirde çalışmaya başlanır. Eş takibi ile ilgili müşteriye sorulan sorulardan bazıları şunlardır: Takip edilecek kişinin cinsiyeti, yaşı, iş durumu, aracının olup olmadığı, ev ve iş adresi gibi bir takım sorularla araştırma hakkında fikir verecek bilgiler elde edilir. İzmir Dedektiflik A.Ş. 1990’lı yılların ortalarından itibaren ülkemizde özel dedektiflik mesleğinin var olduğunun kanıtı niteliğindedir. Ülkemizde var olan bu mesleğin vatandaşlarımız tarafından da bilinmesi amacı ile şirketimiz yıllardır çeşitli şekillerde çalışmalar yapmaktadır. Gerek yurtiçi ve yurt dışı fuarlara katılarak gerek ise ülke genelinde değişik biçimlerde reklamlar yaparak mesleki bilgilendirmeler yapmaktadır. Bu yapılan bilgilendirmeler neticesinde bazı art niyetli kişi ve kişilerce dedektiflik mesleği kullanılmakta vatandaşlarımız kandırılmaktadır. Bu tip haksız kazanç sağlayıp insanları aldatmayı amaçlayan kişiler özel dedektiflik mesleği ile ilgili herhangi bir kanunun yürürlükte olmamasından faydalanıp sizlerin sorunlarınızdan ve üzüntülerinizden çıkar sağlamaktadırlar. Devletin mekanizmaları tarafından henüz denetlenemeyen bu kişi veya kişiler özel dedektiflik hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızı dolandırıp maddi ve manevi zarara sokmaktadırlar.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç