Makaleler

Kimler Özel Dedektif Olabilir?

Kimler Özel Dedektif Olabilir?

Dedektiflik faaliyetleri günümüzün popüler hizmet kollarından birisi olmaya devam ediyor. Bunun temel nedeni günümüzde bilgi güvenliğinin ve istihbarat ağının gerçekten de en az teknolojik yatırım kadar önemli bir konu olmasından kaynaklanmaktadır. Hatta denebilir ki istihbarat ve bilgi güvenliği günümüzün en önemli konusu olmaktadır. İşte bu yüzden dedektiflik büroları açılarak kişisel veya kurumsal hizmetlerde bulunmaktadır.

Dedektif Nasıl Olunur?

Dedektif olacakların mutlaka kimler özel dedektif olabilir sorusunu sordukları görülmektedir. Bunun için resmi olarak birtakım kriterler tespit edilmiştir. İşte o koşullar:

  • Lisans düzeyinde herhangi bir fakülteden mezun olmak,
  • Polislik görevini yapmaya engel teşkil edecek herhangi bir hukuki engeli bulunmamak
  • Polislik mesleğinde en az 5 yıl görev almış olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Erkeklerde en az 1,75 bayanlarda ise en az 1,67 boyunda olmak başlıca başvuru şartları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dedektiflerin Görevleri

Özel dedektifler eski zamanların hafiyelerine benzetilebilir. Osmanlı zamanında hafiyeler gizli polis görevi yaparak insanların arasına karışır ve onların devlet düzenine, vatan-millet bütünlüğüne ve toplum düzenine yönelik düşünceleri hakkında ağzından laf alırlardı. Ayrıca kişisel olarak da birçok konuyla yakından ilgilenir toplumun asayiş ve güvenliğini sağlamak adına çalışmalar yürütürdü. Günümüzde hafiyelerin üstlendiği bu görevi artık sivil polisler ve özel dedektifler üstlenmektedir. Özel dedektiflerin sivil polislerden farkı yurt dışında ağırlıklı olarak görev almaları ve yurt dışına sürekli bir şekilde seyahat gerçekleştirmesidir. Bunun yanında bağlı bulunduğu istihbarat bürosunun kendisine atadığı görevleri de yerine getirerek yurt içinde de çalışmalarda bulunmaktadır. Bu yönüyle kimler özel dedektif olabilir açısından bu konunun değerlendirilmesi her açıdan son derece önemli bir konu olarak gerçekten de üzerinde durulması gereken nitelik olma özelliğiyle karşımıza çıkmaktadır. Bu özellikler ışığında kimlerin özel dedektif olabilecekleri her anlamda dikkat çeken hususiyetlerden birisi olma özelliğiyle karşımızdaki yerini korumaya devam eder.

İzmir Özel Dedektiflik Bürosu

İzmir'de Bilal Kartal'ın 1995 yılında kurduğu ve Türkiye'nin ilk özel dedektiflik bürosu olma özelliği koruyan İzmir Özel Dedektiflik AŞ, kuruluşundan bu yana bireysel ve kurumsal olarak birçok görevleri layıkıyla yerine getirdi halen de geliştirilen en yeni dedektiflik ekipmanlarıyla istihbarat ve bilgi güvenliği konusunda her yönden çalışmalarını ivedilikle sürdürmektedir. Ortaya koyduğu bu alanlarda gerçekten de çok büyük mesafeler kat ederek her anlamda farkını bir kere daha ortaya koymaya devam eden eşsiz yaklaşımlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Tüm bunlar da önemli bir yaklaşım tarzı olarak kesinlikle düşünülmesi gereken nitelik olma özelliğine sahip.

Bireysel Hizmetler

İzmir'de kurulan ve de ülkemizin ilk özel dedektiflik şirketi olan bu kurumun başlıca bireysel hizmetleri arasında sadakat araştırması, eş takibi, öğrenci takibi, ebeveyn takibi, kayıp şahıs araştırması, dolandırıcılık araştırması, hırsızlık araştırması ve de daha birçok konulara yönelik olarak kimler özel dedektif olabilir niteliğinden hareketle hizmetlere yer verilmeye devam edilmektedir.

Kurumsal Hizmetler

Firma içi güvenlik danışmanlığı, bayilik araştırması, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması, marka - patent hırsızlığı araştırması, cv araştırması, fikir ve sanat eserleri ihlali araştırması ve daha birçok alanlara ilişkin olarak da kurumsal hizmetleri bulunmaktadır. Bütün bu alanlarda yürüttüğü hizmetlerini 24 saat boyunca kesintisiz olarak sunmaya devam ettiği hizmetlerine dayanarak en iyi hizmeti sizlere sunmakta ve her anlamda fark yaratmaktadır. 

Tüm bu özelliklere dayanarak gerçekten de tamamen eşsiz yenilikler ışığında son derece önemli bir özellikle en iyi hizmetlerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç