Makaleler

Özel Dedektif Tutmak Yasal Mı?

Özel Dedektif Tutmak Yasal Mı?

Dedektiflik çalışmalarının ülkemizde çok büyük bir eksiklik olduğunu ve bu alana yönelik olarak devletin özel sektörleri teşvik etmesi gerektiğini her fırsatta Bilal Kartal dile getirmiştir. Hatta bu yolda gerçekten çok büyük engellerle karşılaşmasına rağmen haklı davasından hiçbir zaman vazgeçmemiş ve ilk defa 20 Ocak 1994 tarihinde bu konu meclis gündemine taşınmıştır. Meclis gündeminde Türkiye'de dedektiflik konusuna yönelik olarak dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, özel hayatın gizliliğini ihlâl gerekçesiyle veto etmiş ve bir daha meclis gündemine getirilmemiştir. Ancak Türk Ceza Kanununda ve anayasada herhangi bir şekilde özel dedektif tutmanın yasa dışı olduğuna ilişkin herhangi bir madde bulunmamaktadır. Ayrıca ülkemizin ilk özel dedektiflik şirketi İzmir Dedektiflik A.Ş. kurulması da özel dedektif tutmak yasal mı sorusuna evet kesinlikle yasaldır yanıtının verilmesini desteklemektedir.

Özel Dedektifler Ne İş Yapar?

Özel dedektifler kişiler arası anlaşmazlıkları ve kurumsal sorunları çözümleyen, araştıran akademik ve hukukçu kişilerdir. Bu kişilerin ayrıca en az üç dili ana dili seviyesinde akıcı bir şekilde konuşup anlaması gerekmektedir. Tüm bu özelliklere sahip kişilerin özel dedektif olarak hizmet verecekleri kişilere yönelik olarak sadece bir haftalık çok kısa bir süre zarfında gerçekten de tüm sorunları çözüme kavuşturması gerçekten de mümkün hale gelebilecektir.

Özel Dedektif Tutmak Yasaldır?

İzmir Özel Dedektiflik AŞ 1995 yılında Bilal Kartal tarafından yasaların öngördüğü yönetmelikler çerçevesinde ve de yargının herhangi bir maddesine aykırı düşmeyen hükümleriyle resmen kurulmuştur. Kuruluşunun üzerinden  yirmi beş yılın üzerinde bir süre geçmiş olmasına rağmen yine ülkemizin ve dünyanın en güvenilir dedektiflik şirketi olmayı sürdürmektedir. Ülkemizin ilk özel dedektiflik bürosu olmasının verdiği sorumluluk bilinciyle özel dedektif tutmak yasal mı konusuna bağlı olarak tamamen adil ve de hukuki sınırlar çerçevesinde bireylere ve de kurumlara yönelik hizmetlerde bulunmaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Hizmet

7 bölge 81 ile hizmet sunmaya devam eden ülkemizin ilk özel dedektiflik bürosu uzman dedektifleriyle illerde yer alan şubeleriyle çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir. Üstelik tamamen beklentileri en iyi şekilde karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunarak her anlamda fark yaratmaktadır. İşte ortada duran tüm bu özelliklerine bağlı kalınarak incelendiği zaman gerçekten de özel dedektif tutmak yasal mı sorusuna ilişkin olarak gerçekten de fark yaratmaya devam ettiğini dile getirmemiz gerekmektedir.

Tüm bu nitelikler ışığında düşünülecek olunursa her yönden gerçekten de en iyi şekilde titizlikle ve de ivedilikle dedektiflik hizmetlerine yönelik yoğun çalışma temposunda faaliyetlerine kaldığı yerden devam etmektedir.

1 Haftada Kesin Çözüm

İzmir Özel Dedektiflik A.Ş. olmasının verdiği ayrıcalıkla tüm çalışmalarında sadece bir hafta gibi çok kısa bir sürede kesin çözümler üretmektedir. Bunun için araştırma ve geliştirme laboratuvarında üretilen en çağdaş dedektiflik ekipmanlarını kullanarak hizmetler vermektedir. Bu özelliğinden hareketle her anlamda tamamıyla beklentileri karşılayacak çözüm yollarına başvurarak farkını bir kere daha ortaya koymaya devam etmektedir. İşte tüm bu ortada duran yaklaşım çizgilerine bağlı olarak da her anlamda tamamıyla eşsiz yenilikleriyle çalışmalarda bulunmaktadır. Elbette meydana gelen bu özellikler ışığında dedektiflik çalışmalarının dünden bugüne değin tecrübe ve yüksek sorumluluk bilinciyle birlikte gerçekten de önde gelen nitelikleriyle fark yaratmaya devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir. Bu da tüm yönleriyle önem teşkil eden hususlardan birisi olarak gerçekten de son derece önemli bir yaklaşım tarzı olarak kesinlikle söylenmesi gereken nitelik olma özelliğiyle çok önemli bir yaklaşımdır.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç