Makaleler

Dedektiflik Fiyatları

Dedektiflik Fiyatları

Dünya üzerinde pek çok insan gerek sosyal gerek ekonomik gerekse hayatın getirdiği diğer zorluklar nedeni ile bir takım problemlerle karşılaşmaktadırlar. Her hangi bir problemle karşılaşan insanların bazıları karşılaşmış oldukları zorluklarla kendileri mücadele ederek karşılaştıkları zorluğun üstesinden gelmeye çalışırken bazı insanlar ise profesyonel yardım almak yani özel dedektiflik şirketlerinden hizmet satın alarak karşılaşmış olduğu problemini çözümleme yoluna gitmektedir. Ancak özel dedektiflik hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerin neredeyse tamamı DEDEKTİFLİK FİYATLARI nı merak etmektedirler. Günümüzde önemli problemlerle karşılaşan insanların bazıları DEDEKTİFLİK ÜCRETLERİ yada DEDEKTİFLİK FİYATLARI nı yüksek buldukları için yakın araştırma yaptırmak için yakın arkadaşlarından yardım alma yolunu tercih etmektedirler. Bu davranışları kendilerinin hadinden fazla maddi ve manevi zarar görmelerine neden olmaktadır çünkü özel dedektiflik hizmeti profesyonellik ve tecrübe gerektiren bir konudur ve işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Doğru olan özel dedektiflik hizmetini konusunda tecrübe ve bilgi sahibi yasal özel dedektiflik hizmeti almaktadır. Bu şekilde özel dedektiflik şirketlerinden hizmet satın alarak profesyonel yardım alan kişiler çok özel sorunlarını hızlı ve kesin bir şekilde çözümlemektedirler. Özel dedektiflik fiyatlarını merak eden misafirlerimiz için detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

Dedektiflik Mesleği Nedir? Ne İş Yapar?

Özel dedektifler, insanların ve ticari kuruluşların karşılaştıkları sorunlarının çözümlenmesinde gerekli araştırmaları yaparak sorunun çözümlenmesi ile ilgili elde ettikleri bilgileri rapor halinde müşterilerine sunan kişilere özel dedektif bu kişilerin yaptığı işe ise özel dedektiflik mesleği denilir. Dünya üzerinde milyonlarca insan ve yüzbinlerce ticari kuruluş yöneticisi karşılaştıkları çok özel sorunlarının çözümlenmesi için özel dedektifliklerden ve özel dedektiflik şirketlerinden hizmet satın almaktadırlar. ÖZEL DEDEKTİFLİK mesleği ilk olarak 1870 li yıllarda Fransa ülkesinde uygulanmaya başlanarak çok kısa sürede popüler meslek dalları arasında yerini alarak bu güne kadar milyonlarca kişinin çok özel sorunun çözümlenmesinde insanlara yardımcı olmuşlardır. Özel dedektifler mesleklerini icra ettikleri ülkenin yasalarının izin verdiği ölçüde, kendilerinden hizmet satın alan müşterilerinin çok özel sorunlarını kanunlar çerçevesinde çözümlemek için çalışmalar yürütmektedirler. Ülkemiz dede ilk olarak kurulan özel dedektiflik şirketinin adı izmir dedektiflik hizmetleri şirketidir. İZMİR DEDEKTİFLİK A.Ş. ekip ve ekipman bakımından Dünya'nın en büyük özel dedektiflik şirketidir.  

Dedektif Fiyatları Ne Kadardır?

Özel dedektifler gerek bireysel olarak gerekse kurulu olan bir özel dedektiflik şirketinin bünyesinde çalışarak müşterilerine fiyatı karşılığında hizmet veren kişilerdir. Ancak özel dedektiflerin bireysel çalışanlarından ziyade kurulu bir kurumsal şirket bünyesinde hizmet veren özel dedektiflerden hizmet satın almak birçok suistimalin önüne geçerek özel dedektiflik hizmeti satın almak isteyen kişilerin menfaatine olacaktır. Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu Dedektif Fiyatları Ne Kadardır? Sorusunu çok merak etmektedir. Dedektif fiyatları yada dedektif ücretleri oldukça değişkendir. Özel dedektifler vermiş oldukları hizmet karşılığında belirli ücret almaktadırlar. Müşterilerine pek çok alanda ve çeşitli hizmetler sunan özel dedektiflik şirketleri vermiş oldukları hizmetlerin özelliklerine göre ücret almaktadır. Günümüzde kendilerini özel dedektif olarak tanıtan bazı kişi ve kişiler kendileri ile iletişime geçen müşterilerine vermeyi taahhüt ettikleri hizmet karşılığında sabit bir ücret talep etmektedirler. Bu uygulama son derece yanlış bir uygulamadır. Çünkü özel dedektiflerin vermiş oldukları hizmetlerin her birinin verilecek olan hizmetin özelliğine göre değişiklik arz etmektedir. bu nedenle özel dedektiflik fiyatları değişiklik arz etmektedir.

Özel dedektiflerin ya da özel dedektiflik şirketlerinin kendilerinden hizmet satın almak isteyen müşterilerine müşterilerinden araştırma konusu ile ilgili herhangi bir bilgi almadan müşterisinden standart bir ücret talep etmesi şüpheli bir durumdur. Bunun sebebi ise; özel dedektiflik şirketlerinden alınacak olan hizmet kendine göre şartlar ve özellikler barındırmakta olduğu için araştırma hizmeti ile ilgili baştan standart bir ücret belirlenmesi araştırma hizmetinin yapılmayacağı yönünde yani kişinin dolandırılmaya çalışıldığı bir durumdur. Bu nedenle her müşterinin problemi ya da ihtiyacı farklılık arz ettiğinden ve yapılacak olan araştırmanın araştırılacak kişinin sosyal ekonomik durumları değişken olduğu için verilecek olan özel dedektiflik hizmetinin de ücretinin sabit bir ücret olması mümkün olmayacaktır. Örneğin; boşanma davasına delil toplama ya da evlilik öncesi araştırma konuları birbirinden farklı konulardır. Bu nedenle bu iki hizmetin ücreti farklılık göstermektedir. Verilecek olan her iki hizmet eş takibi sadakat araştırması hizmeti olsa dahi verilecek olan her iki eş takibi sadakat araştırması hizmeti kendi aralarında dahi değişik özel dedektiflik fiyatı vardır. bu nedenle her eş takibi sadakat araştırması hizmeti kendi arasında da değişkenlik arz etmektedir. Yani mesleği doktor olan bir kişini araştırılması ile mesleği bankacı ya da bir fabrikada işçi olarak çalışan bir kişinin araştırma ücreti arasında da değişkenlik arz etmektedir. Bütün bunların yanında araştırılacak olan kişinin kaç saat araştırılacağı kendisinin aracının bulunup bulunmadığı aracı var ise aracının markası modeli motor gücü araştırılacak olan kişinin ev ile işyeri arasındaki mesafe ve daha birçok etken ÖZEL DEDEKTİFLİK FİYATLARI nın belirlenmesinde son derece önemlidir.  Sonuç olarak özetlemek gerekirse özel dedektiflik hizmetinin sabit bir ücreti olmadığı özel dedektiflik ücretinin belirlenmesinde verilecek olan hizmet ile araştırması yapılacak olan kişinin sosyal ekonomik ve mesleki bilgileri ile araştırma saatleri özel dedektiflik ücretlerini veya özel dedektiflik fiyatları nı belirleyen etkenlerdir. Özel dedektiflik hizmeti ücretleri Müşterinin talebine ve verilecek olan araştırma hizmetinin süresine göre fiyatlandırıldığı için özel dedektiflik mesleğinin sabit bir ücreti bulunmamaktadır.

Sabit Ücretle Özel Dedektiflik Hizmeti Almak Doğru mu?

Günümüzde özel dedektiflik şirketi tarafından müşteriye sunulacak olan araştırma hizmetlerinde sabit bir fiyatın olmaması, profesyonel firmaların genel özelliklerindendir. Çünkü sabit ve standart bir ücretle tanımlanan hizmetler, aynı şekilde standart olur ve müşterinin ihtiyacına ya da talebine göre şekillenemez. Bu durumda da müşteriye kaliteli hizmet sunulamaz. Dolayısıyla,  dedektiflik işini profesyonel ve kaliteli bir şekilde yapanlar standart ücret belirlemez, gelen müşterinin ihtiyaçlarına göre planlama yapar. Ancak durumun bu şekilde olmasına rağmen günümüzde büyük bir sektör haline gelen özel dedektiflik piyasasında bazı kişi kişiler yâda sözde özel dedektiflik şirketleri, standart ücretli dedektiflik hizmeti verdiklerini beyan ederek insanları dolandırmaktadırlar. Yukarıda da belirtildiği gibi ücret ve hizmet standart olduğunda, müşteriye özel olarak bir araştırma yapılamayacağı için dedektiflik hizmeti de başarısız olur. Bu nedenle dedektiflik gibi ciddiyet ve gizlilik gerektiren bir meselede, piyasadaki güvenilir firmaları tercih etmek müşteri açısından çok önemlidir. Ayrıca günümüzde standart ücret vererek özel dedektiflik yapmaya çalışan birçok kişi ve kişiler kendilerini özel dedektif olarak tanıtarak insanlara sabit özel dedektiflik ücreti belirterek insanları dolandırmaktadırlar. Bu nedenle özel dedektiflik seçiminde son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Bu nedenle şirketimiz İzmir Dedektiflik A.Ş. nin sabit bir özel dedektiflik hizmeti ücreti bulunmamaktadır. 

Özel Dedektiflik Şirketlerinin Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Her geçen gün popülaritesi daha da artan özel dedektiflik mesleği pek çok insanın ve ticari kuruluşun bir takım ihtiyaçlar doğrultusunda başvurduğu bir nokta olmuştur. Her insanın yaşam şartları ve var olan sorunları farklıdır. Bu nedenle dedektiflik şirketleri müşterilerine sunacağı hizmet yelpazesini oldukça geniş tutmaktadır. Örneğin; eş takibi sadakat araştırması, boşanma davasına delil toplama, sadakat araştırması, dolandırıcılık olaylarının aydınlatılması, kaybolan şahısların bulunması, oto hırsızlığının araştırılması gibi pek çok farklı türde dedektiflik hizmeti verilmektedir.

Kimler Özel Dedektiflik Hizmetlerinden Faydalanabilir?

Özel dedektiflik mesleği dünyada ilk olarak 1870 li yıllarda Fransa ülkensin ticari araştırma yaparak başlasa da yıllar geçtikçe bu olgu değişerek insanlara mevcut sorunlarında yardımcı olmak amacıyla özel dedektiflik hizmeti veren şirketler kişiye özel araştırmalar vermeye başlamışlardır. Özel dedektiflik şirketleri günümüzde insanların ve ticari şirketlerin her türlü özel sorunlarına çözüm ürütmek üzere faaliyetlerine devam etmektedirler. Bu nedenle dedektiflik firmaları, gerek kişilerin gerekse ekonomi dünyasında bir takım problemleri ya da talepleri olan şirketlere yönelik özel dedektiflik hizmetleri sunmaktadırlar. Örneğin; kişiler için eş takibi sadakat araştırması, evlilik öncesi araştırma, adres tespiti, dolandırıcılık araştırması kurumsal şirketler için ise piyasa araştırması, personel takibi ve araştırması, marka sahteciliği ve ihale araştırması gibi şirketlerin sorunlarını ya da taleplerini ilgilendiren hizmetler sunmuşlardır. Yani 18 yaşını doldurmuş bireyler ile ticari firma yetkilileri özel dedektiflik hizmetlerinden faydanabilirler. Buradaki ücretlendirme de diğer hizmetlerde olduğu gibi müşteriyle görüşme yapılarak belirlenmektedir.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç