Makaleler

Dedektif Nasıl Olunur?

DEDEKTIF NASIL OLUNUR?

Dedektif mesleğine yönelik olarak birçok sorular kafada birikmektedir. Özellikle kimlerin dedektif olabileceği, dedektif olmak isteyenlerin hangi özel koşulları karşılaması gerektiği vs tüm konular cevaplanmayı bekleyen konuların arasında gelmektedir. İşte ortada duran bu yaklaşımlara bağlı olarak son derece önemli bir durum olduğunu incelememiz gerekmektedir.

Dedektif olabilmek için şu şartları kesinlikle taşımamız gerekiyor:

  • Polis meslek yüksekokulu veya polis akademisine girerek polis olmaya hak kazanmak
  • Polis memuru olarak en az 5 yıl görev almış olmak
  • Üniversite mezunu olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak başlıca şartlar arasında gelmektedir. 

Bu şartları taşıyanlar sivil polis olarak dedektiflik görevinde bulunabilir ve gerek yurt içi dedektiflik hizmetlerinde gerekse yurt dışında özel görevlerde bulunarak gizli polislik yapabilecektir. Tüm bu özellikleri itibariyle karşımızdaki yerini koruyarak dedektif nasıl olunur konusunun tüm yönleriyle gerçekten de açığa kavuşması her anlamda önemli bir yaklaşım tarzı olarak kesinlikle önde gelir. Bu öncelikli konular ışığında dedektiflik mesleği de her anlamda önemlidir.

Dedektiflik Hizmetleri

Dedektiflik büroları günümüzde bir hayli artış gösterdi. Bunun temel nedeni kişisel ve kurumsal olarak bilgi güvenliği konusunun her şeyin önüne geçmiş olmasından kaynaklanmaktadır. İşte tüm bu nedenlere bağlı olarak her yönden dedektif nasıl olunur dedektiflik faaliyetlerinin 21. yüzyılda gerçekten de ayyuka çıktığını dikkate almamız gerekmektedir.

İzmir'de ülkemizin ilk özel dedektiflik bürosu olarak kurulan İzmir özel dedektiflik bürosu anonim şirketi Bilal Kartal ve ekibi tarafından 1995 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan çok kısa bir süre zarfında gelişme kaydederek her yönden birçok yönüyle önde gelen çalışmalara imza atmıştır. İşte ortada duran tüm bu yaklaşımlar ışığında dedektiflik çalışmalarının tüm yenilikçi anlayışla ilerlemeye devam ettiğini söylemek gerekmektedir.

Türkiye'de Dedektiflik

Türkiye'de 1995 yılına kadar herhangi bir şekilde özel dedektiflik bürosu yoktu ve zaten olamazdı. Çünkü bilgi ihlali gerekçesiyle dönemin hükûmet yönetimi tarafından kesin bir şekilde reddedilmiş ve meclise teklif edilen dedektiflik şirketlerinin kurulmasına dair öneri bir daha gündeme getirilmemek üzere veto edilmişti. Ancak günümüzde hem kişisel hem de kurumsal olarak yaşanan birtakım sorunlar ekonomiden siyasete, hukuktan ticarete kadar her alanda yozlaşmaların artması dedektiflik çalışmalarının ne denli önemli bir konu olduğunu bir kere daha gündeme getirmiştir.

İzmir Dedektiflik AŞ Hakkında

15.06.1995 tarihinde Bilal Kartal tarafından kuruldu. 25 yılın üzerindeki köklü geçmişinden hareket ederek gerek kişilere gerekse kurum ve kuruluşlara birçok alanda etkin bir şekilde hizmetlerini sunmaktadır. Verdiği kişisel hizmetleri arasında eş takibi, sadakat araştırması, ebeveyn takibi, öğrenci takibi, evlilik öncesi araştırma, velayet ve vesayet araştırması, boşanmaya delil toplama, kayıp şahıs araştırması, çalıntı oto hırsızlığı araştırması vs konular gelerek dedektif nasıl olunur yaklaşımına dayanarak hizmetler verilmektedir.

Kurumsal anlamda ise bayilik araştırması, telif hakları araştırması, patent hırsızlığı araştırması, personel araştırması, güvenlik soruşturması, arşiv araştırması, firma içi güvenlik danışmanlığı, cv doğrulaması, referans araştırması ve daha birçok alanlarda hizmet verilmektedir. İşte tüm bu alanlardaki hizmetlerden hareket edildiği zaman gerçekten de kaliteden bir an bile ödün verilmeksizin tamamen beklentileri en iyi şekilde karşılamaya devam eden yaklaşımlara dayanarak çalışmalar sürdürülmektedir. Tüm bu ortada duran özelliklere bağlı olarak her anlamda dedektiflik faaliyetlerinin büyük bir hızlılıkla ve de üstelik yenilikler ışığında geliştirilerek karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekecektir. Tüm bu özellikler de her anlamda gerçekten de fark yaratan nitelik olarak karşımıza çıkan en yeni dedektiflik hizmetleridir.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç