Makaleler

İzmir Dedektiflik Kursu

İZMİR DEDEKTİFLİK KURSU

Gizli polis veya hafiyelerin üstlendikleri tarihi misyonu artık 21. yüzyılda uzman dedektifler üstleniyor. Uzman dedektifler istihbarat uzmanı olarak hukuk, siyaset, ekonomi ve sosyal kurum ve kuruluşlarda görev alarak insan ilişkilerini ve kurumsal rekabet ortamını yakından takip etmekle görevlidir. Bunun için tüm gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sıcağı sıcağına tüm gelişmeleri rapor etmektedir. İşte tüm bu özelliklerinden hareket edildiği zaman dedektif olabilmek de kadın olsun erkek olsun günümüzün yeni cezbeden meslekleri arasında gelmektedir.

21. Yüzyılın Trend Mesleği

Yeni jenerasyon günümüzde polisiye ve askeriye alanlarına büyük ilgi duyuyor. Özellikle polisiye alanlarında meslek sahibi olmak isteyen kadın ve erkeklerin oranı daha ön planda. Bu nedenle polisiye meslek kollarından birisi olarak dedektiflik mesleğinin de 21. yüzyılın trend mesleklerinden birisi olmaya devam ettiğini kesin olarak söylememiz gerekmektedir.

Böylelikle her yönden izmir dedektiflik kursu açısından önde gelen niteliklere dayanarak kesintisiz olarak çalışmalara yer verdiğini dikkate almamız mümkün hale gelen nitelik olarak kesinlikle ifade edilmelidir. Bu da her açıdan önemli bir yaklaşım tarzı olarak karşımıza çıkıyor.

Dedektif Olabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Dedektif olabilmek meşakkatli bir süreçten geçmek demektir. Çünkü dedektif hafızasında ülke güvenliğinin ve kişi güvenliğinin tüm gizli şifrelerini saklayan arşiv memuru niteliği taşımaktadır. İşte bu durumdan hareket edildiği zaman herkesin bu mesleği yapacağını söylemek pek de inandırıcı olmaz. Bu yüzden bu iş için biçilmiş kaftan olmanız gerekmektedir. Öncelikle dedektiflerin kişilik özellikleri hakkında bilgi vermekle başlamamız gerekmektedir. Dedektif olacak kişilerin;

- sabırlı

- özverili

- tempolu

- ileri görüşlü

- analitik düşünme becerisine sahip olması gerekmektedir. İşte bütün bu özellikler neticesinde her yönden izmir dedektiflik kursu tamamlanarak siz de dedektif olarak görev alabilirsiniz. Bu özelliklerin ışığında her anlamda günümüzün önde gelen meslek dallarından birisi olmaya devam ettiğini kesin olarak dile getirmemiz gerekir. Bu da her yönden mutlaka üzerinde durulması gereken bir konuyu teşkil etmektedir.

Türkiye'de Dedektif Olmak

Dedektiflik mesleğinin tarihine inildiği zaman 18. yüzyıllara kadar gittiği ve ilk olarak Fransa'ya ve oradan da Amerika'ya kadar uzandığı bilinmektedir. Ülkemizde ise henüz yeni yeni yaygınlık kazanmakta ve 1994 yılında TBMM gündemine gelmesine hatta milletvekilleri tarafından kabul edilmesine karşın dönemin cumhurbaşkanı tarafından veto edilmiştir.

Türkiye'de dedektiflerin görev alanlarına bakıldığı zaman istihbarat birimleri, hukuk büroları, adliyeler, siyasi partiler, güvenlik sektörüne yönelik şirketler olduğunu dikkate almamız gerekmektedir. Bütün bu özelliklerinden hareket edildiği zaman izmir dedektiflik kursu başarıyla tamamlanmasının ardından dedektif olarak siz de bu alanlarda çalışabilirsiniz.

Türkiye'nin İlk Dedektiflik Şirketi

Türkiye'nin ilk dedektiflik şirketi İzmir Dedektiflik AŞ adıyla 1995 yılında kuruldu. Kurucusu yabancı gelmeyen bir isim, Bilal Kartal Bey'dir. Bilal Kartal İzmir/Karşıyaka doğumlu olup hayatının her safhasında dedektiflik mesleğiyle yakından ilgilenmiş ve yurt dışının birçok yerinde iş seyahatine çıkmıştır. Devlet kademesinde önemli kademelerde görev alarak başarılara imza atmıştır. Kendisine yurt dışından birçok istihbarat organlarından iş ortaklığına yönelik teklifler halen gelmektedir. Kendisinin imzasını taşıyan yeni nesil dedektiflik malzemelerini ar-ge tesisinde üretmeye devam ederek çalışmalarında kullanmaktadır. Böylelikle müşterilerin de ulaşmak istedikleri bilgiye daha kısa sürede ivedilikle ulaşmasını sağlamaya devam etmektedir. Ortada duran tüm bu sıra dışı yaklaşımlar neticesinde her anlamda tamamen eşsiz yenilikler ışığında gerçekten de öne çıkmaya devam eden niteliklere dayanarak kaliteden ödün vermeksizin tamamıyla beklentileri ele almaya devam ederek fark yaratmaktadır.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç